Polonia - Korona

17 czerwca sezon ligowy w IV lidze zakończyła słubicka Polonia, która w „deszczowym” meczu zremisowała z Koroną Kożuchów 2:2 (1:0).

Pierwszego gola w tym spotkaniu uzyskali podopieczni duetu trenerskiego Andrzej Wypych i Sylwester Kawczyński, którzy po składnej akcji i wykończeniu Macieja Ossowskiego wyszli na prowadzenie. W 78 minucie było już 2:0 dla Polonii po bramce Rafała Gronostaja.

Gdy wszyscy myśleli, że jest już po meczu, goście postawili wszystko na jedną szalę i zaczęli odważniej atakować, co szybko przyniosło efekty. W 83 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska niefortunnie do własnej bramki trafił zawodnik Polonii Ihor Myrko. Samobójcza bramka dodała kożuchowianom jeszcze więcej nadziei na dobry wynik i po szybkiej akcji w 85 minucie do remisu doprowadził Maciej Grochowski wprawiając tym w euforię około 30 osobową grupę kibiców z Kożuchowa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i mimo remisu „Duma Pogranicza” wskoczyła rzutem na taśmę na ligowe podium zajmując ostatecznie 3 miejsce w tabeli JAKO IV Ligi Lubuskiej.

Warto również wspomnieć, że sobotni mecz był ostatnim spotkaniem w karierze wspomnianego I. Myrko, który w doliczonym czasie gry został zmieniony przez trenerów i pożegnany szpalerem przez swoich kolegów z boiska oraz kadrę trenerską i kierowniczą. Oficjalne pożegnanie zawodnika zaplanowano podczas pierwszego meczu u siebie w sezonie 2023/2024, który startuje 5 sierpnia 2023 roku.

Cały sezon Polonia Słubice może z pewnością zaliczyć do udanych. Grając głównie swoimi wychowankami zajęła trzecie miejsce, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne rozgrywki, choć władze klubu nie ukrywają, że utrzymanie takiego poziomu sportowego wymaga większych nakładów finansowych.

W przekroju całego sezonu poloniści rozegrali 34 spotkania zdobywając w nich 68 punktów (20 zwycięstw, 8 remisów, 6 porażek), przy stosunku bramkowym 81-31 (najmniej straconych bramek w lidze).