Polonia Słubice

Były gole, była walka, były emocje. Derby pogranicza w IV lidze z udziałem Polonii Słubice i Celulozy Kostrzyn nad Odrą nie zawiodły kibiców. Najważniejsze, że trzy punkty zostały w Słubicach.

Na zakończenie majówki piłkarscy kibice dostali smakowity deser. Pojedynki między Słubicami i Kostrzynem, niezależnie od poziomu rozgrywek i aktualnej sytuacji w tabeli, zawsze wzbudzają duże zainteresowanie i tak było tym razem.

Mecz odbył się 3 maja na stadionie w Słubicach i – wbrew oczekiwaniom licznie zgromadzonej publiczności – lepiej rozpoczęli go goście, którzy już w 27 minucie objęli prowadzenie. Poloniści „obudzili się” po przerwie. Sygnał do ataku dał Maciej Ossowski, który wyrównał w 51 min. Kwadrans później trafienie dla Polonii zdobył Rafał Gronostaj.

W międzyczasie mecz się zaostrzył, sędzia pokazał dwie czerwone kartki i każda z drużyn kończyła mecz w dziesiątkę. W 88 min. ponownie instynktem strzeleckim wykazał się R. Gronostaj, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Polonii.

Po końcowym gwizdku piłkarze nie kryli radości. Ich zwycięski taniec zarejestrowała nasza kamera. Pamiętali też, aby podziękować kibicom za doping.

Dzięki zwycięstwu Polonia Słubice umocniła się na trzeciej pozycji w tabelii IV ligi i ma na swoim koncie już 54 punkty. Liderem wciąż pozostaje Odra Bytom Odrzański, która ma 60 oczek. Do końca rozgrywek pozostało osiem spotkań. W najbliższy weekend polonistów czeka wyjazdowy pojedynek z Meprozetem Stare Kurowo.

TABELA / WYNIKI

Zmagania na murawie w mecz Polonia - Celuloza śledził nasz reporter. Poniżej materiał.