Polonia Słubice

Tak okazałego zwycięstwo kibice przy ul. Sportowej dawno nie widzieli. W 6. kolejce rozgrywek IV ligi lubuskiej Polonia Słubice pokonała u siebie Budowlanych Lubsko aż 8:0.

Mecz odbył się 4 września na stadionie w Słubicach. Kibice, którzy przyszli dopingować „Dumę pogranicza” nie zawiedli się i zobaczyli prawdziwy festiwal strzelecki. Poloniści już po pierwszej połowie prowadzili 6:0. Po zmianie stron dołożyli dwa kolejne trafienia i najwyższe zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

Na listę strzelców wpisali się: Rafał Gronostaj (x3), Oliwier Begier (x2), Daniel Stadie, Bartosz Chojnacki i Jakub Świder.

Obecnie Polonia Słubice zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka). Warto podkreślić udany początek rozgrywek oraz skuteczną i przyjemną dla oka grę, którą od pierwszej kolejki prezentują zawodnicy Polonii. Cieszy również duża rola na boisku piłkarskiej młodzieży i wychowanków klubu.

Jedyna porażka na koncie słubiczan to przegrana 2:3 z Odrą Bytom Odrzańskim, niepokonanym jak dotychczas liderem całych rozgrywek. A w minionej kolejce podopieczni trenera Andrzej Wypycha rozprawili się 4:0 z Syreną Zbąszynek, która jest siódma w tabeli.

W najbliższej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Piastem Iłowa, jedną z najsłabszych drużyn ligi, która obecnie zajmuje przedostatnie miejsce. Kibice liczą na kolejne trzy punkty.