UKS Jedynka Słubice

Końcówka lutego była udana dla UKS Jedynka Słubice. Szczypiornistki zanotowały dwa cenne zwycięstwa w Lubuskiej Lidze Młodziczek i dalej liczą się w walce o awans do ogólnopolskich rozgrywek o Puchar Związku Polskiej Piłki Ręcznej.

Najpierw 20 lutego zmierzyły się na wyjeździe ze Spartą II Gubin. Choć rywalki prowadziły do przerwy 9:7, to ostatecznie podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego wygrały 24:17. Duża w tym zasługa zdobywczyni aż 13 bramek Julii Matkowskiej oraz bramkarki Zhasmin Abdinovej.

Druga potyczka odbyła się 28 lutego. Do hali przy ul. Wojska Polskiego przyjechała drużyna Lidera Świebodzin. Jesienią słubiczanki w osłabionym składzie przegrały mecz na wyjeździe, ale u siebie wzięły udany rewanż i wygrały 18:13, do przerwy wygrywając aż 12:1! Ponownie najskuteczniejsza była J. Matkowska, która punktowała 8 razy.

Skąd tak dobra dyspozycja? - Od stycznia nasze dziewczęta bardzo intensywnie trenowały. 4 treningi w tygodniu, mecze testowe z juniorkami i juniorkami młodszymi oraz indywidualna praca trenera z poszczególnymi zawodniczkami musiały przynieść efekt – podkreśla J. Grabowski.

Teraz przed słubiczankami decydujący moment sezonu. Obecnie są na drugiej pozycji w tabeli z bilansem zwycięstw 8-2, a prowadzi niepokonany dotąd UKS Spartakus Zielona Góra (9-0). Do rozegrania zostały im cztery spotkania, najbliższe już 6 marca z Sokołem Żary, który ma także aspiracje do awansu.