Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
UKS Jedynka Słubice

Niezwykle emocjonujący przebieg miał derbowy pojedynek w Lubuskiej Lidze Młodziczek w piłce ręcznej. Jedynka Słubice pokonała Iskrę Zorzę Kowalów 26:24, zwycięstwo zapewniając sobie po efektownym finiszu w samej końcówce spotkania. 

Mecz odbył się 23 stycznia w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Spotkanie miało duże znaczenie dla układu tabeli w lidze. Tylko zwycięstwo mogło przedłużyć nadzieje słubiczanek na pozostanie w grze o awans do 1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek.

Do sobotniego pojedynku Kowalów przystąpił w swoim najlepszym składzie z dwiema czołowymi zawodniczkami kadry woj. lubuskiego - Anną Towarnicką i Klaudią Opszalską. W Jedynce zabrakło bramkostrzelnej Julii Matkowskiej, która już trzeci miesiąc nie trenuje z powodu kontuzji stopy.

Podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego udźwignęły presję, choć nie przyszło im to bez trudu. Cały mecz był niezwykle wyrównany, ale to rywalki nieznacznie prowadziły od samego początku. W 37 minucie było już nawet 22:17, ale wtedy słubiczanki rozpoczęły dramatyczną pogoń.

- Aktywna gra w obronie zmuszała zawodniczki Kowalowa do popełniania błędów. Nasze dziewczęta natomiast trafiały bardzo celnie. Ciężar gry wzięły na siebie Iza Matusiak i Gabrysia Nawotczyńska, które na prawej stronie były nie do zatrzymania. W bramce świetnie spisywała się Zhasmin Abdinova. W 13 minut Jedynka trafiła aż 9 razy, a Kowalów zdobył tylko 2 bramki – opowiada J. Grabowski.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:24 dla Słubic, co oznacza drugie zwycięstwo w bezpośrednich starciach z ekipą Zorzy. Jesienią w Kowalowie padł wynik 25:21 dla Jedynki.

W następnej kolejce słubiczanki zmierzą się z drugim zespołem Sparty Gubin i nie da się ukryć, że będą w tym pojedynku faworytem. Kibice liczą na kolejne zwycięstwo i trzy punkty.

UKS Jedynka Słubice – Zorza Iskra Kowalów 26:24 (10:11)

Skład: Natalia Szczerbin (bramkarka - 11%), Zhasmin Abdinova, (bramkarka - 52%, 1 obroniony rzut karny), Oliwia Pomes (2 strzelone bramki), Noemi Woźniak (4), Amelia Fornalczyk (1), Gabriela Nawotczyńska (6), Izabella Matusiak (8), Lena Tańczak (2), Lena Pawlak (2), Julia Kotlinska, Yelyzaveta Prokopieva, Dominika Mintus, Klaudia Bławat, Natalia Terlecka, Hanna Marciniak, Maja Mikołajczyk.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.