Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubicka Akademia Piłkarska

Pandemia im niestraszna! Skrzaty ze Słubickiej Akademii Piłkarskiej rozwijają swoją przygodę ze sportem. 23 stycznia drużyna wzięła udział w turnieju Budimex Football Park Cup w Gorzowie Wlkp. Jak im poszło? 

- Turniej przyniósł ze sobą całą masę wspaniałych emocji, piłkarskiej zabawy i co najważniejsze, nasze zawodniczki i zawodnicy spisali się na medal – opowiada wiceprezes klubu Dawid Olczakowski.

Ten medal to dosłownie i w przenośni, bo za udział w imprezie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Nie było osobnych nagród ani końcowej klasyfikacji, bo w rywalizacji dzieci z rocznika 2014-2015 chodzi przede wszystkim o zabawę, a nie o sportowy wynik.

- Nas ucieszyło, że każdy z maluchów wpisał się na listę strzelców, co było powodem do ogromnej radości – zaznacza D. Olczakowski. Do Gorzowa pojechała 7-osobowa reprezentacja klubu, ale na co dzień zawodników jest znacznie więcej. W SAP-ie trenują też dziewczynki i chłopcy z innych roczników, od 2008 roku w górę.

A wracając do samego turnieju. Skoro wynik nie był tak ważny, to trenerzy mogli skupić się na przećwiczeniu schematów taktycznych i nowych rozwiązań na boisku oraz wymianie doświadczeń między zaprzyjaźnionymi drużynami. A tych na murawie pojawiło się aż sześć, m.in. PAP Bosko Sulęcin, KS Pogoń Skwierzyna czy UKS Chemik Gorzów (organizator).

Szkoleniowiec słubickich skrzatów, Piotr Kobyłecki, był zadowolony zarówno z poziomu turnieju, jak i z postawy swoich podopiecznych. - Dziękujemy organizatorom za świetne przygotowanie, rywalom za niesamowitą grę, a naszym kogucikom gratulujemy uporu, celności i wspaniałej gry zespołowej – powiedział po imprezie.

A dlaczego udział w takich wydarzeniach jest szczególnie ważny? - To świetna alternatywa, aby po nauczaniu zdalnym wyjść z domu, poćwiczyć, poznać nowych kolegów i koleżanki, no i oczywiście podciągnąć się w grze w piłkę nożną – podkreśla Dawid Olczakowski.

Poniżej kilka fotek z turnieju udostępnionych naszej redakcji przez klub (fot. R. Skierkowski).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.