Zuzanna Smolińska

Z bieżni na przełajowe trasy przenieśli się biegacze Lubusza Słubice. I mają już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Zuzanna Smolińska wywalczyła brązowy medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych.

Impreza pierwotnie miała odbyć w marcu tego roku w Nowej Soli, ale została przełożona ze względu na pandemię koronawirusa. Okazja do jej rozegrania nadarzyła się 6 listopada.

O medale rywalizowali biegacze w 2 kategoriach wiekowych: U14 oraz U16. - Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej obsada niektórych biegów była bardzo liczna. W mistrzostwach uczestniczyła też reprezentacja Lubusza Słubice – opowiada trener Piotr Kiedrowicz.

Z naszych biegaczy najlepiej spisała się Zuzanna Smolińska, która w młodszej kategorii zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal. W tym samym biegu blisko podium (miejsca 1-6) była inna utalentowana biegaczka Lubusza - Iga Mizerska – która zajęła 7 lokatę. Agnieszka Wosik była 22, a Marlena Dunajska 23.

Z dobrej strony pokazali się także chłopcy, którzy „wybiegali” dwa miejsca na podium w U14. Mistrzowie województwa lubuskiego z bieżni - Wiktor Łobaczewski i Jacek Biernacki – zajęli odpowiednio 4 i 5 lokatę. Tuż za nimi, na 7 pozycji, uplasował się Fabian Haręża. W rywalizacji chłopców w U16 Jakub Jurgiewicz (debiutujący na imprezie tej rangi) wywalczył 10 miejsce.

Poniżej kilka zdjęć z zawodów udostępnionych naszej redakcji przez klub.