Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Skate Team Kowalów

Kolejny duży sukces zawodników Skate Team Kowalów. Z rozgrywanych w miniony weekend Torowych Mistrzostw Polski we Wrotkarstwie Szybkim w Dusznikach-Zdroju przywieźli aż 20 medali - 6 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych.

Podopieczni trenera Oswalda Małachowskiego sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę, znacznie poprawiając ubiegłoroczny wynik z tej samej imprezy (wtedy zdobyli 5 miejsc na podium). - I to mimo niedogodnych warunków treningowych spowodowanych m. in. pandemią koronawirusa i brakiem dostępu do obiektów treningowych – podkreśla Anna Walczak, przedstawicielka klubu.

Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni, Skate Team Kowalów to jedyny klub w okolicy, gdzie można trenować rolkarstwo szybkie. – Zrzeszamy dzieci, młodzież i dorosłych z naszego powiatu. Nasi członkowie biorą udział corocznie w zawodach na szczeblu ogólnopolskim, a także międzynarodowym – opowiada.

Efektem pracy szkoleniowej i dużego zainteresowania jazdą na rolkach są właśnie ostatnie medale mistrzostw Polski. Kto konkretnie je zdobył? Poniżej zestawienie z podziałem na wiekowe kategorie (w ramach mistrzostw zawodnicy startowali w kilku konkurencjach):

  • Stanisław Sikora (Kadet) – dwa złote, dwa srebrne
  • Daniel Piotrkowski (Junior) - srebro, brąz
  • Kinga Żywicka (Masters) - cztery złote
  • Krystyna Piotrkowska (Masters) - cztery srebrne
  • Gwidon Guzenda (Masters) - srebro, trzy brązowe
  • Sztafeta Juniorzy B: Daniel Piotrowski, Antoni Józefowicz, Stanisław Sikora - srebro
  • Sztafeta Juniorki B: Lena Żywicka, Agnieszka Walczak, Izabela Leśniewska - brąz

Poniżej galeria zdjęć z zawodów udostępniona przez klub naszej redakcji.

 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.