Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Turniej bramkarski

Pracowicie spędzili wakacje bramkarze z Promet Keeper Academy! Za nimi II edycja obozu, na którym szlifowali swoje umiejętności. Gościem specjalnym jednego z treningów miał być sam Łukasz Fabiański, ale zatrzymało go przesunięcie rozgrywek Premier League.

1200 minut treningów

Taka forma wypoczynku cieszyła się dużą popularnością. W campie wzięło udział aż 32 bramkarzy (w tym 2 bramkarki), a nad ich szkoleniem czuwało 4 trenerów. - Przez 5 dni, od 6 do 10 lipca, odbyło się 10 bramkarskich treningów, które trwały łącznie 1200 minut - mówi z dumą Mirosław Dębiec, założyciel szkółki.

Na czym polegały zajęcia? Młodzi bramkarze zajmowali się nie tylko piłką nożną. Rozgrzewali się poznając inne sporty: piłkę ręczną, palanta, zbijaka czy piłkę plażową. Wszystko po to, aby ich rozwój był jak najbardziej wszechstronny.

Był też czas na intensywne, specjalistyczne treningi. - Uczyliśmy się m.in. poruszania się w bramce, obrony piłek lecących z różnych kierunków, zachowania w sytuacjach 1 na 1, wychwytywania dośrodkowań, zachowanie przy stałych fragmentach gry czy zachowania bramkarza bez użycia rąk – wylicza M. Dębiec.

Igrzyska bramkarskie

Ważnym elementem campu były igrzyska bramkarskie, w którym wzięli udział uczestnicy podzieleni na kategorie wiekowe. Składało się na nie kilka konkurencji: bitwa obozowa, konkurs celności, czy „król karnych”. Poniżej wyniki.

Grupa starsza

  • 1 miejsce - Kacper Zeman
  • 2 miejsce - Daniel Dobrzyński
  • 3 miejsce - Piotr Pakirski

Grupa średnia

  • 1 miejsce - Filip Anufrajonek
  • 2 miejsce - Kuba Kołosowski
  • 3 miejsce - Gabrysia Kiałka

Grupa młodsza

  • 1 miejsce - Kamil Grochociński
  • 2 miejsce - Maks Sokołowski
  • 3 miejsce - Michał Pakirski

Dodatkowe atrakcje

Między treningami młodzi bramkarze relaksowali się na basenie albo sprawdzali swoją wiedzę w quizie wiedzy o bramkarstwie. 

W ostatnim dniu obozu został rozegrany specjalny mecz, w którym młodzi bramkarze zmierzyli się z drużyną rodziców. Górą okazali się ci ostatni.

Korki i rękawice od „Fabiana”

Przez jeden dzień miał trenować z nimi sam Łukasz Fabiański, jednak epidemia koronawirusa i związane z nią przesunięcie rozgrywek Premier League spowodowały, że spotkanie nie doszło do skutku.

„Fabian” jednak nie zapomniał o młodych bramkarzach. Każdy z nich otrzymał kartkę z jego autografem. Wśród uczestników campu rozlosowano kilka par rękawic i korki bramkarza reprezentacji Polski. Uczestnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy i statuetki. 

Galeria zdjęć

Jakby było na campie zorganizowanym przez Promet Keeper Academy? Zapraszamy do galerii zdjęć. Autorem fotek jest Sławomir Tomusiak.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.