Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Piłkarski Laur

Za nami pierwsza impreza piłkarska po wielu tygodniach przerwy spowodowanej koronawirusem. W turnieju o Piłkarski Laur zmierzyły się najlepsze drużyny z naszego regionu w kategoriach żak i orlik. W tej pierwszej wygrała Dwójka MOS Gubin, natomiast w drugiej zwyciężyła UKS Polonia Słubice.

Turnieje o Piłkarski Laur to cykl imprez organizowanych od wielu lat przez Colloseum Marketing Sport, firmę należącą do Mirosława Wrzesińskiego, znanego działacza piłkarskiego. Kolejna odsłona, pierwsza od nastania pandemii, miała miejsce 6 czerwca na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który był także współorganizatorem rywalizacji.

W każdej z kategorii spotkało się po pięć drużyn i grano systemem każdym. Jedna z drużyn niestety nie przyjechała (Celuloza Kostrzyn) dlatego spotkania z jej udziałem zakwalifikowano jako walkower. Za to te zespoły, które się pojawiły, dostarczyły nie lada emocji. Niestety, ze względu na wciąż istniejące obostrzenia, rywalizację mogła oglądać tylko garstka kibiców.

Honoru gospodarzy broniły aż trzy drużyny ze Słubic. W kat. orlików wygrała UKS Polonia Słubice, a Słubicka Akademia Piłkarska uplasowała się na 3 miejscu. Nieco słabiej poszło ekipie UKS-u w kat. żaków. Nasi piłkarze, mimo dzielnej postawy, zajęli ostatnie, 5 miejsce.

Zwieńczeniem turnieju była dekoracja, której dokonali wspomniany wcześniej M. Wrzesiński oraz Ryszard Chustecki z SOSiR-u. Każda z drużyn otrzymała okazały puchar, a wszyscy piłkarze pamiątkowe medale. Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych otrzymali plakietki.

Kolejny turniej o Piłkarski Laur już pod koniec czerwca.

ŻAK - końcowa klasyfikacja

 1. Dwójka MOS Gubin
 2. Dwójka MOS 2012 Gubin
 3. Stilon Gorzów Wielkopolski
 4. Ilanka Rzepin
 5. UKS Polonia Słubice

ŻAK - nagrody indywidualne

 • Najlepszy zawodnik: Hubert Strusiński (Dwójka)
 • Najlepszy bramkarz: Sebastian Kazimierczak (Dwójka)
 • Król strzelców: Dominik Grzegorzewicz (Stilon)

ORLIK - końcowa klasyfikacja

 1. UKS Polonia Słubice
 2. UKS Perła Cybinka
 3. Słubicka Akademia Piłkarska
 4. UKS Słońsk
 5. UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą

ORLIK - nagrody indywidualne

 • Najlepszy zawodnik: Filip Jacek (Polonia)
 • Najlepszy bramkarz: Stawiarz Krystian (Perła)
 • Król strzelców: Gabryś Sandrzyk (Perła)

Galeria zdjęć

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.