Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Po trzech miesiącach przerwy na stadion w Słubicach wracają także lekkoatleci. 19 czerwca obiekt przy ul. Sportowej będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Mityngu Otwarcia Sezonu. Uczestników czeka jednak sporo ograniczeń.

Impreza co roku odbywała się na wczesną wiosną. Tym razem jednak plany sportowców pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Pewne obostrzenia, głównie sanitarne, wciąż obowiązują, ale sama rywalizacja na stadionie jest możliwa, stąd pomysł na przeprowadzenie zawodów.

Rywalizacja z restrykcjami

Na bieżni, skoczni i rzutni pojawią się sportowcy nie tylko ze Słubic, ale i całego regionu. Niestety, ich zmagań nie będą mogli obejrzeć kibice, właśnie ze względu na wspomniane obostrzenia.

Samych lekkoatletów też czekają restrykcje. - Na płycie stadionu będą mogły przebywać tylko osoby biorące udział w rozgrywanych właśnie konkurencjach. Wpuszczani będą przez wydzielone wejście, przy którym będzie stanowisko do dezynfekcji rąk, a ratownicy medyczni będą mierzyć temperaturę - wyjaśnia Ryszard Chustecki, jeden z organizatorów.

Dwa seanse i dwa miasta

Ponadto zawody podzielono na dwa, osobne seanse – przedpołudniowy i popołudniowy. Właśnie po to, aby wszyscy w bezpieczny sposób mogli wystartować, mając jak najmniej kontaktów z innymi uczestnikami zawodów. Z tych samych powodów równolegle impreza będzie się odbywać także w Zielonej Górze.

Gdzie i kiedy

Mityng w Słubicach odbędzie się 19 czerwca. Początek zaplanowano o godz. 11:00, zakończenie jest przewidziane krótko po godz. 16:00. Miejsce: stadion SOSiR przy ul. Sportowej.

Organizatorem imprezy są Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, LKS Lubusz Słubice oraz Lubuski Związek Lekkiej Atletyki. Zawody odbywają się pod patronatem burmistrza Słubic.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.