Rycerze wiosny ze Słubic kontynuują doskonałą passę w piłkarskiej IV lidze. 11 maja w hicie kolejki pokonali na własnym stadionie Ilankę Rzepin 1:0. Bramkę na wagę triumfu w derbach powiatu słubickiego zdobył Łukasz Tabaka.

Polonia Słubice

To był mecz na jaki kibice czekali od dawna. Choć padł tylko jeden gol, to na brak emocji kibice nie mogli narzekać. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i każda z drużyn mogła objąć prowadzenie – udało się to polonistom, którym w 17 minucie upragnione trafienie dał Łukasz Tabaka.

W drugiej połowie Ilanka odważniej zaatakowała, ale nie potrafiła sforsować szyków obronnych słubiczan i dobrze dysponowanego Jakuba Szewielińskiego. Polonia też miała swoje szanse, głównie po kontratakach, ale do ostatnich minut wynik meczu nie uległ już zmianie.

Warto dodać, że po raz kolejny dopisała publika. Na trybunach pojawiło się ponad 200 kibiców. Nie szczędzili gardeł, ale również... pieniędzy. Podczas meczu zbierano datki na leczenie niepełnosprawnego Kacpra Stanilewicza. Jak przekazała nam jego mama Katarzyna, do puszki trafiło ponad 1300 złotych. Jeśli ktoś chciałby pomóc chłopcu, to zapraszamy na stronę www.facebook.com/groups/186881258621347.

Kacper Stanilewicz

Polonia Słubice – Ilanka Rzepin 1:0 (1:0)

Jakub Szewieliński, Mateusz Stefanowicz, Dawid Kucharski, Ihor Myrko (Mathis Citronnelle 70'), Przemysław Begier (Daniel Stadie 46'), Łukasz Chrostowski, Gabriel Chrostowski, Rafał Gronostaj (Gaby Franchini 67'), Eligiusz Krzeptowski, Norbert Pawłowicz (Maciej Łowiecki 62'), Łukasz Tabaka (Irima, allan, broh Tebli 85'). Trener: Andrzej Wypych.

Kolejne spotkanie "Duma pogranicza" zagra na wyjeździe 18 maja o godz. 16:00. Rywalem będzie .Sprotavia Szprotawa.