Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobre wieści z zielonej murawy! UKS Polonia Słubice zakończył rywalizację w Champions Trophy U10 na 5 miejscu (na 11 drużyn). Młodzi poloniści zagrają w wielkim finale tego cyklu, który odbędzie się w Austrii.

Champions Trophy

Impreza, która 1 maja przyciągnęła do Słubic wiele uznanych piłkarskich marek z całej Polski, stała na wysokim poziomie. Efektowne dryblingi, bramkarskie parady, piękne gole, łzy szczęścia i radości – było wszystko to, za co kibice kochają futbol.

Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji swoje umiejętności zaprezentowało 11 drużyn, wśród nich m.in. Gwardia Koszalin, Stilon Gorzów, Śląsk Wrocław czy też Pogoń Szczecin. Ta ostatnia wypadła najlepiej notując 10 zwycięstw i tylko 1 remis, dzięki czemu zgarnęła główne trofeum.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Bardzo dobrze w tak doborowym towarzystwie zaprezentował się występujący w roli gospodarza UKS Polonia Słubice - zespół złożony zarówno ze słubiczan, jak i młodych piłkarzy Celulozy Kostrzyn. Chłopcy pod wodzą trenerów Jacka Trojana i Adriana Kłodawskiego wygrali aż 5 meczów, 1 zremisowali, a 4 przegrali. To dało im 5 miejsce w całym turnieju. Szczególnie cenne było zwycięstwo z odwiecznym rywalem „zza miedzy”, czyli kostrzyńską "Czwórką".

- To dało nam najwięcej radości – opowiada 9-letni Kuba Przybylski, grający w UKS Polonia Słubice na pozycji obrońcy. – Rywale byli na dobrym poziomie, ale walczyliśmy – dodaje. A co zrobić, żeby grać jeszcze lepiej na kolejnych turniejach? – Nie poddawać się i trenować dalej – dorzuca jego kolega, o rok młodszy Bartek Grześkowiak.

UKS Polonia Słubice

Z takiej postawy młodych piłkarzy cieszy się pasjonat futbolu Adam Tesmer, który „sprowadził” do Słubic młodzieżową piłkę na europejskim poziomie. W organizacji kolejnych turniejów Champions Trophy pomaga mu Łukasz Ryszczuk, prezes UKS-u.

- Gdy pojawił się u nas Adam z pomysłem na zrobienie takich imprez, szybko podłapaliśmy temat. To dla nas nie tylko szansa na zrobienie u siebie poważnej imprezy, ale i na ogranie się z dużo bardziej utytułowanymi i doświadczonymi zespołami. Adam ma też dużo dobrych kontaktów w piłkarskim świecie – podkreśla Ł. Ryszczuk.

A co działacza Berlin United przekonało, aby cykl Champions Trophy, a wcześniej Międzynarodowe Gry Testowe sprowadzić do Słubic? – Spodobał mi się piękny stadion i dobre zaplecze – uśmiecha się A. Tesmer. – I dobra chemia, która szybko się między nami nawiązała – dorzuca Ł. Ryszczuk.

Impreza w Słubicach była jedynym turniejem eliminacyjnym cyklu Champions Trophy U10 w Polsce. Pierwsza trójka  – Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław i Gwardia Koszalin – pojedzie na wielki finał do Wiednia, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. W stolicy Austrii zobaczymy też młodą Polonię – klub otrzymał prawo do startu w finale jako gospodarz eliminacji. Polskie drużyny spotkają się tam z całą plejadą najlepszych zespołów piłkarskich z Europy i świata.

A to jest nie koniec emocji pod szyldem Champions Trophy. 12 maja w Słubicach odbędzie się turniej dla kategorii U11. Przypomnijmy też, że wcześniej, 31 marca, o przepustkę na finał walczyły już drużyny U12 (ZOBACZ).

Poniżej fotorelacja z turnieju przygotowana przez naszego reportera.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.