Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W miniony weekend Słubice były gospodarzem eliminacji cyklu Champions Trophy U12 w piłce nożnej. Na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkały się uznane marki piłkarskie z Polski i Niemiec. Jak w tym doborowym towarzystwie poradził sobie UKS Polonia Słubice?

CHampions Trophy

W turnieju wzięło udział 14 zespołów: Arkonia Szczecin, Śląsk Wrocław, Warta Gorzów, APKO Krosno Odrzańskie, SCC Teutonia, Celuloza Kostrzyn, Pogoń Szczecin, UKS Gol Brodnica, APMM Falubaz Zielona Góra, Berlin United, Bosko Sulęcin, Chemik Gorzów oraz dwie drużyny gospodarzy, czyli UKS Polonia Słubice.

Dla młodych piłkarzy ze Słubic prowadzonych przez trenera Piotra Dmuchowskiego to była cenna lekcja. Choć starali się i walczyli za dwóch, to jednak musieli uznać wyższość swoich rywali. Nasza I drużyna zajęła w swojej grupie eliminacyjnej przedostatnie miejsce, a II - ostatnie.

- Wszyscy chłopcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie ma czegoś takiego jak sukces w jeden dzień. Na sukces pracujesz latami, spokojny i stabilny rozwój to klucz – tłumaczy Tomasz Górowski z UKS Polonia Słubice.

Rywalizację wygrał WKS Śląsk Wrocław przed UKS Gol Brodnica oraz Pogonią Szczecin. Na światowe finały cyklu Champions Trophy do Szwajcarii miał jechać tylko zwycięzca, ale w związku z tym, że klub z Dolnego Śląska otrzymał osobne zaproszenie, przekazał tę możliwość ekipie z Brodnicy. Do ojczyzny zegarków na przełomie maja i czerwca uda się także UKS Polonia – to nagroda za organizację eliminacji.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Chamapions Trophy

Z przebiegu turnieju był zadowolony jego koordynator Adam Tesmer z Berlin United. – Była świetna atmosfera, dziękuję klubowi ze Słubic za profesjonalną organizację – podsumował. I od razu zaprosił kibiców ze Słubic na kolejne turnieje spod szyldu Champions Trophy. 1 maja zagra kategoria U10, a 12 maja U11.

Rywalizację na murawie śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do relacji.

Komentarze   

#1 cinek88 2019-04-03 13:09
Bravo! :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.