Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nie zapomnieli o swoim zmarłym koledze policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Pamięć Mariusz Łuckiego uczcili na sportowo. W zorganizowanym przez nich turnieju piłkarskim wzięły udział drużyny mundurowe z całego regionu. Wisienką na torcie był debiut policyjnej drużyny kobiet, pierwszej takiej w woj. lubuskim.

Memoriał Mariusz łucki

Impreza odbyła się 27 kwietnia na boisku ze sztuczną nawierzchnią Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach. – Na nasze zaproszenie odpowiedziało aż 6 drużyn. Zagraliśmy systemem każdy z każdym, grając w siedmioosobowych składach na połowie boiska – opowiada Ernest Kaczmarek, jeden z organizatorów turnieju z ramienia Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KPP w Słubicach, od niedawna naczelnik wydziału prewencji.

Komu tego dnia najlepiej „siedziało”? Na zielonej murawie najskuteczniejsi okazali się strażacy z komendy PSP w Słubicach, którzy jako jedyni nie przegrali żadnego meczu (4 wygrane, 1 remis). Miejsca na podium uzupełniły reprezentacje komendy z Nowej Soli oraz komendy wojewódzkiej z Gorzowa Wlkp. Gospodarze walczyli dzielnie, ale ostatecznie zajęli 4 miejsce z bilansem 1-2-2.

- Jak to w sporcie bywa, emocji nie brakowało, rywalizacja była zacięta, nikt nie odstawiał nogi, ale oczywiście wszystko było toczone w atmosferze fair play, za co bardzo uczestnikom dziękuję – opowiada E. Kaczmarek.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Do jak najlepszej gry zachęcało mundurowych spore grono kibiców. Organizatorzy zadbali też o oprawę. Zawody poprowadził Robert Tomczak, a liczne atrakcje - nie tylko dla najmłodszych – przygotowała Fundacja Grupy Pomagamy. Było też solidne zaplecze gastronomiczne – grochówka, kiełbaski z grilla, a nawet specjalny chleb z nazwą memoriału.

Diablice KPP Słubice

Wisienką na torcie całej imprezy był pojedynek zwycięzcy turnieju, czyli strażaków z PSP Słubice, z drużyną Diablic z KPP Słubice. To pierwsza w woj. lubuskim piłkarska drużyna kobiet składająca się wyłącznie z policjantek. Od głównego sędziego Krzysztofa Pawłowicza z Polonii Słubice panie dostały trochę regulaminowych forów, rywale z boiska także nieco odpuścili, dzięki czemu „diablice” mogły pokazać pełnię swoich możliwości i… wygrały aż 5:1!

Skąd w ogóle pomysł na taką drużynę? – To było bardzo spontaniczne – opowiada Sylwia Szary, inicjatorka akcji. – Pomyślałam, że jako kobiety nie miałyśmy okazji zaprezentować swojej jedności. Gdy rzuciłam hasło, odzew był bardzo duży, choć większość z nas nigdy nie miała okazji grać w piłkę – dodaje S. Szary.

Policjantki podeszły do tego wyzwania bardzo poważnie. Wymyśliły nazwę, kupiły sobie stroje, zorganizowały także treningi, w których pomógł im kolega z komendy, Adam Popkowski, grający na co dzień w Ilance Rzepin. W drużynie gra aż 16 funkcjonariuszek oraz zaproszona przez nie partnerka zmarłego M. Łuckiego, Agnieszka Kordas.

Agnieszka Kordas

Choć nie było to dla niej łatwe, ona także wzięła udział w sportowej zabawie. – Do udziału namówiła mnie S. Szary, która od śmierci Mariusza cały czas była i jest ze mną. Jestem bardzo zadowolona, nie sądziłam, że spotkam tutaj tylu życzliwych ludzi. Dziękuję, że dziewczyny z drużyny przyjęły mnie tak serdecznie – mówiła wyraźnie wzruszona A. Kordas.

Zwieńczeniem turnieju było uroczyste zakończenie z udziałem starosty Leszka Bajona, który wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Przy dekoracji pomagała mu córka bohatera memoriału. Obecni byli również przewodniczący NSSZP Sławomir Kostiuszko oraz kapelan policji ks. Marcin Majewski.

- Turniej miał za zadanie zintegrować nasze środowisko i to chyba się udało. Bardzo chcielibyśmy, aby za rok odbyła się kolejna edycja i wzięło w niej udział jeszcze więcej uczestników. Dziękujemy tym, co byli z nami – podsumował E. Kaczmarek.

Portal Słubice24 był patronem medialnym wydarzenia. Zapraszamy na fotorelację.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Wiesław 2019-04-30 14:33
Panie komendancie dziękujemy za wsparcie i obecność.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.