Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pamiętacie tragiczną śmierć policjanta Mariusza Łuckiego, która poruszyła słubicką społeczność? Koleżanki i koledzy z pracy o nim nie zapomnieli. I wpadli na pomysł rozegrania piłkarskiego memoriału jego imienia. Do udziału w imprezie zapraszają także kibiców.

Polonia Słubice

O całej sprawie pisaliśmy w kwietniu 2018 roku, kiedy to niedaleko Odry znaleziono zwłoki słubickiego policjanta. Śledztwo nie wykazało działania osób trzecich. Uznano, że 46-latek zmarł z przyczyn naturalnych. M. Łucki osierocił żonę i dwoje dzieci. ZOBACZ

O tamtego zdarzenia minęło już sporo czasu, ale nie o swoim koledze nie zapomnieli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. – Jego śmierć to był dla nas duży cios. Był wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów – opowiada Ernest Kaczmarek, policjant i współorganizator turnieju z ramienia Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KPP w Słubicach.

E. Kaczmarek wraz z kolegami i rodziną M. Łuckiego postanowili uczcić jego pamięć na sportowo, a konkretnie w formie turnieju piłkarskich „siódemek”. Do udziału w memoriale zaprosili wszystkie służby mundurowe z powiatu słubickiego oraz policyjne drużyny z woj. lubuskiego. Odzew był bardzo duży, chętnych do gry nie brakowało.

Jak podkreślą organizatorzy, w całej akcji chodzi też o coś więcej. – Takie wydarzenia mają też służyć poprawie relacji międzyludzkich. Nasz świat jest obecnie mocno poróżniony i ważne jest, aby utrzymywać w nim jak najwyższe standardy etyczne i moralne. Zależy nam też na integracji naszego środowiska, szczególnie w roku 100-lecia powstania policji – mówi E. Kaczmarek.

Impreza odbędzie się już 27 kwietnia o godz. 10:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania, właśnie zakończyły się zapisy. Co ważne, oprócz samej rywalizacji sportowej policjanci szykują dodatkowe atrakcje dla kibiców, m.in. specjalną strefę dla dzieci.

A zwycięską drużynę czeka nie lada wyzwanie – zmierzy się w specjalnym, dodatkowym meczu z… piłkarską drużyną kobiet, która została utworzona przy słubickiej komendzie, pierwszą taką w woj. lubuskim! Jej kapitanem będzie żona Mariusza Łuckiego.

Będą też nagrody. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymają pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze puchary ufundowane przez przewodniczącego związku. Przewidziane są też wyróżnienia indywidualne – dla najlepszego bramkarza, strzelca oraz MVP całego turnieju.

Portal Słubice24 objął to wydarzenie swoim patronatem.

mariusz lucki

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.