Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Seniorzy i osoby niepełnosprawne już 24 raz spotkali się na polsko-niemieckiej sportowej i integracyjnej imprezie. Rywalizowali w różnych, niekoniecznie olimpijskich konkurencjach. Ale przede wszystkim wspólnie - i miło - spędzili czas.

Festyn seniorów

Polsko-Niemiecki Festyn Seniorów odbywa się co roku – ale po innej stronie Odry. W tym roku gospodarzem wydarzenia był Frankfurcie nad Odrą, a miejscem - stadion Przyjaźni. Organizatorzy imprezy, czyli Słubicki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Związek Sportu we Frankfurcie, przygotowali dla uczestników aż piętnaście różnych konkurencji.

Do udziału w nich chętnych nie brakowało. Na murawie stadionu zgromadziło się pokaźne grono seniorów, wśród nich znaleźli się także przedstawiciele słubickich organizacji: Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Co najważniejsze, wszyscy mieli mnóstwo zapału i pozytywnej energii, której mogłoby im pozazdrościć młode pokolenie.

Zaczęło się od wspólnej rozgrywki, a potem każdy odwiedzał wybrane stacje z poszczególnymi konkurencjami. Seniorzy ochoczo podejmowali takie wyzwania jak strzały do bramki, rzucanie piłki do kosza czy ćwiczenia fitness: przysiady, skłony, hantle… Było nawet przejście przez tor przeszkód i rzucanie woreczkami do celu. Okazało się, że są też takie konkurencje, w których seniorzy wyjątkowo dobrze sobie radzą, jak gra w boule i nordic walking.

Uczestnicy festynu chętnie wzięli również udział we wspólnej zumbie i uczyli się mierzyć z łuku pod okiem instruktorów. Również te sporty nie mają przed nimi tajemnic!

Ale nie tylko ruch był ważny. Uczestnicy festynu mogli również dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dbać o zdrowie – swoje stanowisko miało Centrum Medyczne Branmed. A chętni mieli możliwość wykonania pomiaru składu ciała.

Podczas imprezy obecni byli przedstawiciele organizatorów, prezes SOSiR Zbigniew Sawicki, Katrin Katrin Böhme z frankfurckiego ratusza, a także Bogdan Kostyra z Euroregionu Pro Europa Viadrina (ta jednostka sfinansowała festyn).

- Jesteśmy zadowoleni z imprezy. Myślę, że uczestnikom festynu również podobała się nasza oferta. Pogoda była idealna dla aktywności fizycznych – powiedział naszej redakcji Arkadiusz Sowa, słubiczanin i pracownik Miejskiego Związku Sportu we Frankfurcie. Zaznaczył, że podziękowania za tak udaną imprezę należą się również partnerom: Fundacji SOSiR oraz Centrum Medycznemu Brandmed, którzy pomogli w jej przeprowadzeniu.

Również seniorzy zgodnie podkreślali, że ta impreza to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu zdrowo i przyjemnie. A także kolejna okazja do integracji mieszkańców obu miast. Ten, kto miał już dość sportowej rywalizacji, mógł odpocząć przy dobrze zaopatrzonym stoisku gastronomicznym. Na uczestników czekały kiełbaski, ciasto, kawa.

Portal Słubice24.pl był patronem medialnym wydarzenia. Aktywnych seniorów odwiedziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem – zapraszamy do fotorelacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.