Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rozpędu nabierają przygotowania do trzeciej edycji Festiwalu Most. Wcześniej pisaliśmy już o terminie festiwalu, dziś możemy zdradzić kto podczas niego wystąpi - będą to m.in. Anna Maria Jopek oraz Ray Wilson, wokalista legendarnej grupy Genesis.

Polska artystka wystąpi 10 lipca na specjalnie przygotowanej scenie ustawionej na moście łączącym Słubice i Frankfurt. Rok temu zagrał na niej słynny jazzman Tomasz Stańko. Koncert szkockiego wokalisty zapowiada się nie mniej ciekawie. Będzie połączony ze spotkaniem z artystą w Collegium Polonicum.

Festiwal Most Słubice

Oczywiście to nie wszystkie muzyczne gwiazdy, które od 3 do 10 lipca odwiedzą Słubice. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem będzie wielki koncert plenerowy Radia Zet i Dwójki. Lista artystów jest jeszcze ustalana, będziemy o niej informować.

Festiwal Most to jednak nie tylko muzyka, ale także inne dziedziny sztuki. Wiemy już, że Słubice odwiedzą teatry uliczne z Polski, Niemiec i Ukrainy. Zaplanowano też wystawy fotografii m.in. Borysa Michajłowa, Igora Gaidaia, Tarasa Połatajki.

Tradycyjnie odbędą się warsztaty fotograficzne i filmowe. Ponadto organizatorzy zaplanowali cykl spotkań z nowym kinem ukraińskim (projekcje filmów), kino dokumentalne, a także nowość - Muzyczną Scenę Młodych.

festiwal most ulotka 2015
Rangi całemu festiwalowi na pewno doda patronat honorowy Prezydenta RP, który dziś rano potwierdziła prezydencka kancelaria. Informację o patronacie przekazał naszej redakcji Tomasz Pilarski, pełnomocnik burmistrza Słubic ds. festiwalu Most.

O przygotowaniach do imprezy będziemy informować na bieżąco.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 13oles 2015-03-17 21:26
Czy Ray Wilson zagra pełny koncert czy wykona tylko krótki set w ramach koncertu plenerowego?
#2 Redakcja Słubice24.pl 2015-03-18 09:56
Będzie to odrębny koncert połączony ze spotkaniem z artystą na Collegium Polonicum. Wkrótce mamy otrzymać więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia.
#3 Witja 2015-03-19 09:45
Anna Maria wystąpi wraz z Kroke - najlepszym zespołem klezmerskim wszech czasów! Super!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.