Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wielkimi krokami zbliża się II edycja Festiwalu Most. Na inaugurację imprezy (10 lipca) zaplanowano koncert wybitnego polskiego jazzmana Tomasza Stańko, który wystąpi ze swoim zespołem Old Kwartet.

stanko

Artyści zagrają na scenie ustawionej na... moście granicznym łączącym Słubice oraz Frankfurt nad Odrą. Jak podkreśla Janusz Hetman, dyrektor artystyczny festiwalu, to swego rodzaju symbol wskazujący na niezwykłość miejsca w którym odbywa się festiwal, a także podkreślający międzynarodowy charakter imprezy. Początek występu o godz. 21:00.

W tym samym czasie na moście będzie można podziwiać plenerową wystawę fotograficzną "Na moście", która ma być ilustracją koncertu. Na barierkach zostanie zawieszonych ponad 100 fotografii wykonanych przez artystów z Polski, Niemiec i Ukrainy. Galeria została przygotowana w ramach tegorocznego projektu 25 lat wolności. Jak podkreślają organizatorzy, to jedna z największych otwartych galerii w tej części świata.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Festiwal MOST 2014-07-09 11:49
Pół godziny przed koncertem, tj. o 20:30 odbędzie się uroczyste otwarcie festiwalu z udziałem władz Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz zaproszonych gości. Zapraszamy serdecznie wszystkich słubiczan na inaugurację.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.