Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W połowie lipca odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Festiwalu MOST. Tym razem impreza potrwa aż 8 dni. Lista artystów, którzy odwiedzą Słubice zapowiada się imponująco. Będą m.in. Tomasz Stańko, Afromental, Nikolaj Kolada, James Higginson, Robert Gliński, Mrozu, Blue Cafe, Enej.

Festiwal rozpocznie się 10 lipca koncertem na moście granicznym w Słubicach. Nad Odrą zabrzmi trąbka jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Tomasza Stańko. Kolejne dni przyniosą nam szereg ciekawych artystycznych projektów: będą m.in. wystawy fotograficzne, warsztaty teatralne, plenery malarskie, spektakle teatralne. Do Słubic przyjadą studenci i wykładowcy ze Lwowa, Berlina, Łodzi i Szczecina.

most wystawa

W Słubicach pojawi się jeden z najwybitniejszych dramaturgów rosyjskich Nikołaj Kolada, który wspólnie ze studentami łódzkiej filmówki przygotuje światową premierę sztuki „Marzec”.  Z kolei w magiczny świat filmu wprowadzi słubiczan James Higginson, były szef studia Walta Disneya.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem będzie oczywiście transmitowany na żywo wielki plenerowy koncert Lato Zet i Dwójki, podczas którego wystąpią topowi artyści znani z radiowych i telewizyjnych list przebojów. Na słubickim stadionie pojawią się m.in. Afromental, Mrozu, Blue Cafe, Enej, Poparzeni Kawą 3, Sylwia Grzeszczak, Hyży-Tab, Aneta Sablik - zwyciężczyni niemieckiej edycji programu "Idol", Anna F (Niemcy).

Festiwal Most Słubice

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku ma być więcej atrakcji dla samych słubiczan. Przez cały okres trwania festiwalu codziennie będą odbywać się koncerty na Małej Scenie Muzycznej. Sporą atrakcją ma być także „Kino letnie”, gdzie oprócz projekcji ciekawych filmów, zaplanowano otwarte spotkania z ludźmi świata filmu – aktorami i reżyserami. Nie zapomniano także o najmłodszych, dla których przygotowano warsztaty fotograficzne połączone z konkursem oraz dwudniowe pokazy filmów animowanych z całej Europy.

Portal Słubice24 jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia. Na naszej stronie będziemy prezentować bieżące informacje z przygotowań do festiwalu.

Aktualny program można także śledzić na oficjalnej stronie internetowej www.festiwalmost.pl
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ARIFAZ 2014-05-31 21:00
Fajnie, wypada sie tylko cieszyc i oczekujemy na Festiwal Most.
#2 z.woleja 2014-05-31 21:41
Ile kasy z podatków słubiczan pójdzie w roku wyborczym na tę fasadową imprezę, przez którą na boczny tor odstawiono organizowane co roku i dobrze sprawdzone Święto Odry vel. Święto Hanzy?
#3 Jaro252 2014-05-31 22:07
A czy to ważne ludzie chcą igrzysk a władza im je da niech się cieszą i bawią w końcu to oni będą płacić wyższe podatki .
#4 ARIFAZ 2014-06-01 09:11
Hura, wyzsze podatki ????.
#5 Kalina 2014-06-01 18:04
Jakieś konkrety z tymi podatkami,czy tylko bicie piany?Moze dyskusja merytoryczna?
#6 agusiinkaa 2014-06-01 19:34
I już zaczynają się stęki i jęki. A trzeba się cieszyć! Super sprawa :)
#7 Czesław2793 2014-06-01 21:07
no właśnie tak nie dobrze i tak żle
jak by nic nie było to było by źle że nic nie ma a jak jest to narzekają że jest taki naród
#8 z.woleja 2014-06-02 06:14
Takie zdziwienie, że z naszych podatków? M.in. z budżetu gminy, czyli nas wszystkich. Więcej wydamy na nową imprezę przy piwie, to mniej starczy na pilniejsze wydatki ? drogi, opiekę społeczną, czy oświatę.

O kontrowersjach pisano już wiele: www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131217/POWIAT11/131219393 Wątpliwości i zastrzeżenia ma wiele osób, p. Potorski, Skubisz, Żwirek, Kurzwelly etc.
#9 bobos 2014-06-02 08:15
to niech pan radny potorski wreszcie coś zrobi czy radna skubisz, bo wątpliwości i zastrzeżenia może mieć każdy z nas, nie po to zostali wybrani żeby "bujać w obłokach" KONKRETY poproszę! a nie gdybania...
#10 bajb1 2014-06-04 09:09
Bardzo dobrze, Słubice mają szansę stać się gospodarzem cyklicznej imprezy a co za tym idzie, jeszcze bardziej rozpoznawalnym miastem. A co do podatków, to ja wole żeby moje podatki przeznaczane były na takie imprezy niż na laptopy,meble itp. :D A do wszystkich krytyków: Czy Wy wiedzie co to są pieniądze na promocje miasta!!?? Czy znacie się trochę na konstruowaniu budżetu miasta!!?? Jeśli myślicie,że takie imprezy organizowane są w całości z budżetu gminy a burmistrz zabiera je np oświacie, opiece społecznej czy też innym, to gratuluję fantazji!!!!
#11 z.woleja 2014-06-04 13:17
Znamy sie na konstruowaniu budzetu. Jesli nie wpiszemy do niego nowego festiwalu i dokladnie o ten wklad zmiejszymy planowane wydatki na promocje, to zaosczedzone w ten sposob pieniadze mozemy przeznaczyc wlasnie na cos innego. Ustawa o finansach publicznych nie zmusza wydawac tak duzo i akurat na ten festiwal.
#12 Hegemon 2014-06-04 13:48
"#11 z.woleja 2014-06-04 13:17
Znamy sie na konstruowaniu budzetu."

Kto się zna?
#14 jurand 2014-06-04 15:15
o ile dobrze pamiętam to Święto Hanzy mogło kilka lat temu kosztować coś ok 700 tys. zł i był tylko koncert i piwsko z otoczką kulinarną. Przy festiwalu mamy koncerty, promocję Słubic na antenie ogólnopolskiej (TVP 2) znanych nie tylko muzyków ale i aktorów, reżyserów i całą reszte świata filmu i muzyki no i oczywiście piwska i otoczki gastronomicznej też od groma Zyskujemy więcej za mniej. Tak ja myślę. Po za tym dzieje się cały tydzień a nie dwa dni. I skoro płacę podatki to chcę by chociaz miasto mi tę odrobinę dobrej rozrywki zafundowało. A specjalnie na ten koncert rodzina do mnie przyjeżdża więc w końcu mam im coś do zaoferowania więcej w naszym mieście niż wypad po Vizira do Kauflandu!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.