Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Queerowy festiwal arteterapii „Niezła Sztuka FEST” w Słubicach

Grupa „Queer nad Odrą” zaprasza na drugą edycję festiwalu pod nazwą „Niezła Sztuka FEST”. Wydarzenie potrwa aż trzy dni i ma na celu wsparcie społeczności LGBTQ+ w Słubicach.

Jak mówią sami organizatorzy, będzie to prawdopodobnie pierwszy queerowy festiwal arteterapii w Polsce. - Zależy nam na edukowaniu słubickiej społeczności, jednak przede wszystkim chcemy, by była to przestrzeń sprzyjająca poznawaniu drugiego człowieka i siebie samych poprzez wspólne doświadczanie sztuki – zachęcają.

W programie festiwalu przewidziano m.in. rozmaite warsztaty, wieczory filmowe oraz zajęcia terapeutyczne. Wśród prowadzących będą też osoby queerowe.

- Ze względu na wykluczenie krzyżowe, staramy się także dbać o potrzeby osób neuroróżnorodnych, wrażliwych sensorycznie i z ograniczoną mobilnością, oraz zapewnić dostępność dla widowni ukraińskojęzycznej. Warsztaty mają być poprowadzone tak, by miały jak najniższy próg wejścia, a przy okazji projekcji filmów przewidziane są również krótkie prelekcje oraz czas na dyskusję – wyjaśniają przedstawiciele grupy.

Festiwal potrwa od 21 do 23 czerwca w Collegium Polonicum w Słubicach. Wstęp jest wolny, aby ale zagwarantować sobie udział warto wypełnić formularz internetowy – KLIKNIJ. Szczegółowy program prezentujemy poniżej.

Piątek, 21.06

  • 18:00 Wieczór kina queerowego (+ prelekcja, dyskusja, integracja)

Sobota, 22.06

  • 10:00-11:30 Bębnienie - zwykłe 'uga-buga' czy to tylko dla 'zdolnych'? Zuzanna Lipska
  • 12:00-14:00 Warsztat improwizacji komediowej - Patryk Cyplik (Drag queen: Oxie Moron)
  • 14:00-15:00 Przerwa obiadowa 
  • 15:00-17:00 Warsztat kreatywnego pisania -  Patryk Cyplik (Drag queen: Oxie Moron)  
  • 17:30 Wieczór kina queerowego (+ prelekcja, dyskusja, integracja)

Niedziela, 23.06

  • 10:00-13:00 “Podróż ku sobie”: terapia ruchem - Katarzyna Wojakowska
  • 13:30-15:30 Warsztat kolażu

Po więcej informacji można zajrzeć na social media grupy Queer nad Odrą.

https://linktr.ee/queernadodra 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2024-05-21 19:52
Sztuka na miarę dzisiejszych czasów. Są inne mniejszości, które nie mają żadnego wsparcia, czemu zawsze akurat ta?
#2 Lechita 2024-05-21 19:53
PS. czy uniwersytety są od tego by zajmować się polityką?
#3 X-men 2024-05-22 07:54
Wsparcie bardzo tolerancyjnej grupy która obraża uczucia religijne katolików. Brawo wy. A tak nawiasem mówiąc dlaczego te grupy nie szydą z muzułmanów, lub żydów ?
Chorych Lgbtqqq ludzi trzeba leczyć a nie wspierać.
#4 Alojzystarszy 2024-05-23 06:05
Z cyklu "nie znam się, ale się wypowiem, czyli ważne, że mam okazję napluć na innych czując się lepszym Polakiem"... :lol:
Lechita- ktoś to zorganizował, ktoś zajął się tematem, ktoś poświęcił czas. Pytaj zatem te "inne mniejszości" dlaczego nie zakrzątną się i nie stworzą czegoś takiego... I już odpowiadam- robią to. Tylko nie zwracasz uwagi na to. A raczej zwracasz na to co Ciebie najbardziej uwiera.
Polityka? Gdzie? To festwial, a nie wiec polityczny. Chyba, że ja nie czytam ze zrozumieniem.
X-Men- Gdzie tu obrażanie uczuć religijnych? Gdzie wyszydzanie? Festiwal ma odbyć się w CP, a nie w kościele... I logiczny błąd popełniasz... Religijny katolik może być homoseksualistą. Tak jak Żyd, czy Muzułmanin. Napisżę Tobie więcej- u wielu gatunków zwierząt "to" się dzieje... :lol:
#5 Dr. Sommer 2024-05-23 12:07
Alojzystarszy ma rację. Widziałem kiedyś na plaży dwa męskie psy, które co minutę na zmianę na siebie wchodziły - i tak do zachodu słońca.
#6 Lechita 2024-05-23 13:51
@Alojzystarszy - zaprzeczasz sam sobie. Skoro ktoś to zorganizował i zajął się tematem na szczeblu wyższym, to dlaczego nie zajmie się innymi mniejszościami, dlaczego one mają same to robić, a organizacja LGBT nie musi, bo robią to za nią? Są równi i równiejsi? Czy mnie coś uwiera ? Tak, uwiera mnie polityka, polityka organizacji LGBT, sponsorowanej ogromnymi dotacjami i grantami, więc festiwal jest tym samym polityczny, skrajnie lewicowy.
#7 Alojzystarszy 2024-05-23 14:48
Lechito drogi- nie ja zaprzeczam jeno Ty nie zrozumiałeś. Lub nie chciałeś. Pozwolę sobie jaśniej zatem, aby inteligencji Twej nie nadwyrężać. Ktoś ze strony LGBT zadał sobie trud, aby pochodzić po różnych urzędach i organizacjiach ze swoimi pomysłami. To nie jest tak, że siedzi sobie urzędniczka za biurkiem, siorbie kawusię i nagle- oświecenie!- wpada na pomysł z festiwalem querrowym. Tak swoją drogą to takie urzędniczki w trakcie siorbania kawusi mają dużo ważniejsze sprawy na głowie- płoty, ploteczki...
W kwestii uwierania... Bardzo często okazuje się, że taka niezdrowa homofobia skrywa fascynację osobami pogardzanymi. Ale to już należy do psychologa udać się. I... Może czas na comming lut zatem? Albo warto przeprowadzić się tam, gdzie są właśnie równi i równiejsi- Korea lub Białoruś na przykład są dobrymi destynacjami.
#8 Lechita 2024-05-23 17:12
@Alojzystarszy - Twój komentarz przedstawia zbyt niski poziom aby nadwyrężyć moją inteligencję - więc nie martw się. :) W kwestii upodobań - cóż, skoro wiesz, że niezdrowa homofobia skrywa fascynację osobami pogardzanymi - to widocznie musisz znać to z własnej autopsji, cóż nie wnikam :). Co do organizacji LGBT - nie, nie utożsamiam tej organizacji z ogółem społeczności homoseksualnych, więc nie trafiłeś, marne są te Twoje wycieczki ad personam. Mówisz, że polecasz Koreę (którą? Bo dla Twojej informacji są dwie) i Białoruś, widocznie musiałeś się fascynować tymi krajami, super, ale nie moje klimaty. :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.