Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
„Hibernacja dzieciństwa”. Wernisaż wystawy w Galerii Okno

Galeria Okno działająca przy Słubickim Miejskim środku Kultury zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Hibernacja dzieciństwa”. Autorką prezentowanych prac jest Ewa Martyniszyn.

O wystawie

Na wystawę składać się będzie kilka cykli nawiązujących zarówno estetyką jak i przekazem do obrazów przywołanych z pamięci, z dzieciństwa. Ewa Martyniszyn podejmuje dialog z przemijaniem, pamięcią, ale również zwraca uwagę na swoistą powtarzalność zjawisk, schematyzacje zachowań i gestów. Choć artystka sięgnęła do swoich prywatnych albumów i wspomnień to uniwersalizuje przekaz. Obrazy i sposób ich prezentacji gdzie dominuje mrok a obraz ujawnia się w oświetlonych kasetonach, lub zamrożony jest w kostce lodu skłaniają do refleksji nad przemijaniem, cyklicznością świata i przywołują osobiste wspomnienia, dając nam widzom wyjątkowe doznanie poprzez zastosowane środki wyrazu i przyjętą formę prezentacji.

O autorce

Ewa Martyniszyn – artystka, kuratorka wystaw, organizatorka i członkini jury konkursów związanych ze sztuką, brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. W 2018 r. obroniła doktorat w Łódzkiej Szkole Filmowej. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Od 2019 r. prowadzi galerię Łącznik Uniwersytetu Wrocławskiego.
W obszarze jej zainteresowań twórczych i badawczych znajduje się fotografia inscenizowana i jej granice, tematyka prac skoncentrowana jest wokół człowieka, czasu, natury.
Od 2004 r. zajmuje się min. tematyką monideł, tworząc współczesne obrazy tego rodzaju w Pracowni Fotografii i Monideł oraz pisząc teksty na ten temat i kolekcjonując stare monidła.

Termin i miejsce

Wernisaż odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Okno. Wstęp wolny.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.