Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Moje serce zostało we Lwowie, czyli Marian Hemar w radiu Wolna Europa

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Moje serce zostało we Lwowie, czyli Marian Hemar w Radiu Wolna Europa”. To muzyczna opowieść o życiu polskiego satyryka, tekściarza i dramaturga z czasów jego pracy w Radiu Wolna Europa.

O spektaklu

Spektakl muzyczny o niezwykle barwnym i ciekawym okresie życia Mariana Hemara, czyli o jego pracy w Radiu Wolna Europa. W ubiegłym roku minęła 50- ta rocznica śmierci tego wybitnego artysty.

„Kiedy z rozkazu gen. Sikorskiego zawezwano mnie do pracy w Ministerstwie Informacji i Dokumentacji, a był to początek 1942. roku, przyjechałem do Londynu… i tak ten Londyn stał się moim domem zastępczym. Na ile jeszcze? Oj, aż strach pomyśleć. Wrócić teraz nie mogę, bo na takich jak ja, wydany wyrok...”

Do końca życia Marian Hemar pozostał na emigracji. W swojej ojczyźnie, z powodu zaangażowania w pracę rządu emigracyjnego, był „źle widziany”.  Piosenkami, skeczami i fragmentami audycji opowiedziana będzie jego miłość do Lwowa, a przy okazji fragment jego osobistej, a także polskiej historii.

Usłyszeć będzie można piosenki, które w oryginale były wykonywane przez: Władę Majewską, Mirę Zimińską, czy Ludwika Sępolińskiego. Finałowa piosenka „Lwów jest w nas” to utwór Romana Kołakowskiego.

Obsada

Agata Klimczak- Kołakowska, Bartłomiej Abramowicz, Leszek Zduń.

Termin i miejsce

Spektakl odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19:00 w sali koncertowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.