Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W najbliższy weekend czeka melomanów kolejne spotkanie w ramach cyklu „Brzmienie lata - klasyka w parku”. Tym razem dźwięki muzyki klasycznej wypełnią przestrzeń Parku Lenné we Frankfurcie nad Odra.

W sobotę, 20 sierpnia, o godz. 19:00 wystąpi Tubis Trio. Dzień później, 21 sierpnia, o godz. 11:00 usłyszymy Duet Fortepianowy Shalamov.

tubis

Tubis Trio

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje.” W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym.

shalamov

Duet Fortepianowy Shalamov

Duet fortepianowy Shalamov, założony w 2009 r., to niezwykły zespół: dwoje pianistów, muzyków i artystów, którzy działają w niezwykłej symbiozie – dwie osobowości, każda z własnymi pomysłami i wrażliwością, które odnajdują jedność w tworzeniu muzyki. Mimo młodego wieku, ich współpraca już przyniosła niezwykłe owoce. Jednym z ich największych sukcesów było zdobycie I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium we wrześniu 2015 roku.

Zapraszamy na koncerty, wstęp wolny.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.