Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Grażyna Plebanek

Do Słubic przyjedzie Grażyna Plebanek, pisarka i felietonistka, autorka scenariuszy i sztuk teatralnych. Spotkanie autorskie odbędzie się 20 października o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice.

Grażyną Plebanek jest autorką wielu bestsellerowych powieści (m.in. „Dziewczyny z Portofino”, „Pudełko ze szpilkami”, „Nielegalne związki”, "Przystupa", "Bokserka", "Pani Furia", "Słowa na szczęście i inne nienazwane stany duszy"). W jej powieściach centralnymi postaciami są kobiety, ich przyjaźnie, codzienne problemy i perypetie miłosne.

W tym roku ukazały się dwie książki: "Rozbójniczki. Opowieść o ważnych kobietach" oraz "Bruksela. Zwierzęcość w mieście".

Pisarka od 2005 roku mieszka w Brukseli, ale jest stale obecna na arenie polskiego życia literackiego. Od 2016 roku wraz z Sylwią Chutnik pisze felietony do tygodnika „Polityka”, a w „Wysokich Obcasach Extra” publikuje autorski „Słownik Wyrazów Obcych”.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i jest dofinansowane ze środków Instytutu Książki. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Szczegóły na załączonym plakacie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.