Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słubicach. Kwesta odbyła się 31 stycznia na ulicach miasta oraz placu Bohaterów, gdzie na gości i wolontariuszy czekały rozmaite przekąski i napoje. 

Wydarzenie przygotowane przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury rozpoczęło się około godz. 12 i trwało przez kilka godzin. Potrawy z grilla serwował sam burmistrz Mariusz Olejniczak, ale można też było spróbować pierogów od gospodyń z Kunic czy ciasta upieczonego przez siatkarskie Prymulki wspieranych przez kolegów z dwójki.

Nie mogło zabraknąć występów artystycznych. Swoje umiejętności zaprezentowała m.in. orkiestra Fanfary Europy (niestety w okrojonym składzie z powodu pandemii), a muzykę na żywo serwował duet Jacek Fałdyna i Piotr Pakulski.

Nie zawiedli też strażacy z OSP Słubice, którzy przyjechali ze swoim sprzęt i zabierali chętnych na przejażdżki quadem. Ozdobą kwesty była wystawa fotograficzna pt. "Dwanaście plag współczesności" przygotowana przez grupę fotograficzną AKFA działającą przy Galerii Okno.

Mieszkańcy mogli przyłączyć się do układania z klocków serca WOŚP (podpisać je lub umieścić swoje zdjęcie). Nie brakowało też chętnych do zrobienia sobie pamiątkowej fotki pod ścianką z ogromnym serduchem.

Nieco wcześniej w Ośnie Lubuskim nad jeziorem Reczynek odbyło się wspólne morsowanie, połączone oczywiście z akcją pomagania.

Co najważniejsze, cały czas aktywni byli wolontariusze WOŚP - łącznie 40 osób - którzy zbierali datki do oznaczonych puszek (ile dokładnie zebrano podamy już niebawem). Działo się - zobaczcie na zdjęciach!

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.