Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lubuski Konkurs Recytatorski

W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatek Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Finał odbył się inaczej niż zwykle, bo online. Wśród laureatek znalazły się dwie słubiczanki.

Lubuski Konkurs Recytatorski jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Przypomnijmy, operatorem tego programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.

Etap powiatowy w SMOK-u odbył się jeszcze przed okresem pandemii, 18 lutego (ZOBACZ). Wówczas jury nominowało do udziału w finale wojewódzkim 9 uczestników z naszego powiatu. Ze względu na obostrzenia, etap ten odbył się w innej formie – online. Młodzi recytatorzy przesłali nagrania swoich występów. Tych do jury wpłynęło aż 77.

Spośród nich, 25 czerwca, rada artystyczna finału w składzie: Romana Filipowska, Katarzyna Zychla i Włodzimierz Ignasiński wyłoniła laureatów, wśród których znalazły się dwie słubiczanki: Iga Kusz i Jagoda Walkowiak. Pierwszą z nich do konkursu przygotowała Aneta Grochoła, a drugą - Ewa Kołakowska-Kordas.

24 września w SMOK-u laureatki odebrały nagrody za recytację. Towarzyszyli im najbliżsi, dumni z ich sukcesów. Byliśmy tam również z naszym redakcyjnym obiektywem.

 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.