Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Narodowe czytanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy wzięła udział w tegorocznej akcji Narodowego Czytania. „Balladyna” Juliusza Słowackiego rozbrzmiewała nie tylko w budynku, mogli jej posłuchać także przechodzący obok niego mieszkańcy. 

Narodowe Czytanie to coroczna akcja, zainicjowana przez prezydenta RP. Jej celem jest promocja czytelnictwa i przypominanie najważniejszych dzieł polskiej literatury. 

W tym roku lekturą, która została wybrana do wspólnego czytania, była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Kto z nas pamięta ze szkoły dramatyczne dzieje sióstr Balladyny i Aliny? 

Można było je usłyszeć 4 września w słubickiej bibliotece, która, jak co roku, przyłączyła się do akcji. Bibliotekarze i czytelnicy prezentowali swoje ulubione fragmenty w specjalnie przygotowanym na tę uroczystość miejscu. 

- Czytane strofy dramatu rozbrzmiewały z okien biblioteki,  dzięki czemu przechodnie mogli na chwilę przystanąć i wsłuchać się w treść dzieła – relacjonuje zespół biblioteki. Jak zapewnia dyrekcja, akcja odbyła się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obowiązujących w czasie pandemii. 

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu i zaangażowanie. I już zapowiadają, że przyłączą się do przyszłorocznej edycji Narodowego Czytania. Już wiadomo, że będzie czytana "Moralność pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Poniżej zdjęcia z wydarzenia udostępnione przez bibliotekę.

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.