Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Krzysztof Kotlarek

Po przerwie spowodowanej pandemią do coraz większej aktywności wraca Galeria Mała działająca przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. 10 września w jej murach odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Kotlarka pt. „Abstrakcja, geometria i kolaż”.

Krzysztof Kotlarek to artysta „stąd”. Mieszka i tworzy w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą. A jak opowiada o swojej twórczości? Szczegóły poniżej.

---

Sztuka jest integralną częścią mojego życia, wzbogaca je i kreuje. Od dzieciństwa świat kolorów, struktur i form przyciągał moją uwagę. Z tego powodu bardzo wcześnie zacząłem rysować, malować oraz tworzyć modele przestrzenne. Jestem wielbicielem stylu malarskiego Picassa oraz architektury Fontany Domenico.

Będąc samoukiem, tworzę bardzo różnorodne dzieła za pomocą rozmaitych technik. Eksperymentowanie światłem i cieniem, modelowanie kolorami oraz głębiami, zabawa powierzchniami oraz strukturami pozwala mi na wieloznaczne i nowatorskie ujęcie rzeczywistości. Abstrakcja, geometria i kolaż to moje ulubione prace.

Tworzę również na zamówienie projekty przestrzeni mieszkalnych oraz użytkowych, dostosowując je do indywidualnych preferencji i potrzeb odbiorców.

Jestem głęboko przekonany, że sztuka jest życiem, a życie nieustannie staje się sztuką. To ona wprowadza nas w świat wewnętrznych doznań i współtworzy nasze człowieczeństwo - służy nam i nas prowadzi.

---

Wernisaż odbędzie się 10 września o godz. 17:00 w Galerii Małej SMOK.

 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.