Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wystawa na moście

Gdyby nie epidemia COVID-19, drugi weekend lipca tradycyjnie, upłynąłby mieszkańcom Słubic i Frankfurtu na świętowaniu. Właśnie odbywałoby się kolejne Miejskie Święto Hanzy. W tym roku nie będzie koncertów, ale o Hanzie przypomina wystawa fotografii, prezentująca poprzednie edycje. Można je obejrzeć na moście.

Gdyby wszystko odbyło się tak, jak planowano jeszcze przed epidemią, 10 lipca na moście granicznym burmistrzowie częstowaliby mieszkańców bułkami ze śledziem i otwierali pierwszą beczkę piwa. W tym roku jednak jest inaczej. 

Włodarze obu miast Rene Wilke i Mariusz Olejniczak nie rozpoczęli uroczyście kolejnego Miejskiego Święta Hanzy. Zamiast tego spotkali się na moście i otworzyli wystawę fotografii prezentujących poprzednie edycje tego święta. Autorami ponad 100 zdjęć są: Anna Panek-Kusz, Tomasz Fedyszyn i Artur Kozłowski. 

O idei wystawy mówili Tomasz Pilarski ze spółki Messe und Veranstaltungs z Frankfurtu oraz Przemysław Karg, nowy dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Obie te instytucje wspólnie zorganizowały tę wystawę. 

- Chcemy przypomnieć chwile radości i uśmiechu, które towarzyszyły nam podczas tego święta, momenty spędzone razem – podkreślił P. Karg. Zaznaczył, że Miejskie Święto Hanzy jest rozpoznawalne nie tylko na naszym pograniczu, ale również w Europie. I zaprosił na przyszłoroczną edycję, która odbędzie się od 9 do 11 lipca 2021 r. 

- To wielka szkoda, że nie możemy w tym roku razem celebrować święta Hanzy, jednak nie moglibyśmy tego robić wiedząc, że może to być zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców – podkreślił R. Wilke. Zachęcił jednak, żeby cieszyć się fotografiami i czekać na kolejne święto. 

O planach na 2021 rok mówił również M. Olejniczak. - W przyszłym roku spróbujemy państwa zaskoczyć organizacją miejskiego święta. A w tym roku, żebyśmy o nim nie zapomnieli, mamy tę wspaniałą wystawę, która pozwoli nam odtworzyć w pamięci wiele wspaniałych chwil – powiedział M. Olejniczak. 

Wystawę na moście będzie można oglądać przez 4 tygodnie. Zapraszamy do fotogalerii z tego wydarzenia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-07-12 14:21
Co za czasy :cry:

ps. Podziękujmy :o ChRL i globalizacji...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.