Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mła

Jaką piosenkę moglibyście zaśpiewać o swojej miejscowości? Klip pt. „Mła” stworzyło wspólnymi siłami sześć młodych mieszkanek Świniar (gmina Ośno Lubuskie). Zaśpiewały (a de facto zarapowały) o sobie i miejscu, w którym żyją. Jak im się udało? Zobaczcie sami.

„Wszyscy mili tu są, czy to staw czy to dom. Bo Świniary to wieś, mówię: mła, mówię: cześć! Gdyby nudy tu nie było, całkiem dobrze by się żyło…” – rapują dziewczyny ze Świniar: Nina, Martyna, Karina, Oliwia, Zuzia i Abi. Mają od 11 do 14 lat.

Zaczęło się od wymyślania i śpiewania niedokończonych piosenek w bazie, a potem narodził się pomysł, żeby coś nagrać. Nina Brudzisz napisała słowa piosenki i opracowała muzykę. Abi nagrała klip iPhonem. Potem dziewczyny zajęły się montażem.

Swoją piosenkę wrzuciły na facebookową grupę mieszkańców Świniar. - Takie mamy pomysły w czasie wolnym – napisały we wstępie. Piosenka spodobała się mieszkańcom.

Pod postem posypały się gratulacje. - Jesteście mega, mega, wspaniałe! Pięknie te wasze nudy wyszły. Ogromne brawo dla was – skomentowała Natalia. - Super, jestem pod wrażeniem - pisała Dagmara. Wiele osób namawiało je, żeby nagrywały nadal.

Jak im wyszło? Zobaczcie i posłuchajcie sami.

---

AKTUALIZACJA (maj 2022)

Film został usunięty ze względu na prośbę artystek.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Wiesław 2020-06-15 21:03
Nie znam się na rapie, to bardziej pokolenie mojej wnuczki. Niemniej jestem pod wrażeniem. Widać luz i dystans do siebie. Wykonanie świetne, dobrze nakręcone. Jeśli dziewczyny to czytają, to zachęcam - róbcie tak dalej! Dobry sposób na promocję waszej miejscowości. Sołtys powinien wam postawić po dużej flaszce soku. :lol:
#2 jkn51 2020-06-16 12:20
Dla mnie rewelacja. Serio :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.