Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Władze Słubic i Frankfurtu podjęły decyzje odnośnie wspólnych, transgranicznych imprez. Rok 2020 będzie niestety inny niż poprzednie. Nie odbędą się sztandarowe, miejskie imprezy, m.in. Miejskie Święto Hanzy.

Miejskie Święto Hanzy

Swoje najważniejsze letnie imprezy odwołały już m.in. Rzepin i Krosno Odrzańskie (pisaliśmy o tym TUTAJ). Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i nadburmistrz Frankfurtu Rene Wilke również podjęli podobną decyzję.

Najważniejsze imprezy odwołane

Na początku czerwca nie odbędzie się tak lubiany przez najmłodszych transgraniczny Dzień Dziecka. Niepocieszeni będą także biegacze – prowadzący ulicami obu miast „Bieg bez granic” także odwołano.

No i koniec smutna informacja o największej masowej imprezie, która od wielu lat integruje mieszkańców Frankfurtu i Słubic. Miejskie Święto Hanzy, które było zaplanowane w dniach 9-12 lipca, także zostało odwołane.

Wspólna decyzja obu burmistrzów

Jak informuje Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu, decyzja zapadła 1 kwietnia, podczas cotygodniowej telekonferencji burmistrzów i wynika z trwającej pandemii koronawirusa.

Bardzo nam przykro, że w tym roku nie będziemy mogli wspólnie świętować w naszym dwumieście, ale nie widzimy możliwości, żeby w obecnej sytuacji oraz tej, z którą będziemy musieli się zmierzyć po pandemii, organizować imprezy wymagające tak dużego zaangażowania organizatorów oraz sponsorów – stwierdzili wspólnie obaj burmistrzowie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2020-04-02 12:36
Ciekawy rozwój tej psychozy.
Może latem z dawnych czasów wrócą na ulice lodziarze objazdowi, aby nikt z domu nie wychodził. Bedą wołać "lody lody bambinowe
na koronę bardzo zdrowe!"
#2 Witja 2020-04-02 12:51
Doktorze,
tu nie chodzi o psychozę. Raczej o skutki ekonomiczne pandemii. Srodki będą potrzebne gdzie indziej. Jeszcze zdążymy się naświętować.
Pozdrawiam,
#3 cinek88 2020-04-02 13:45
Wierzę że Słubiccy milionerzy których w naszym mieście nie brakuje wesprzą w razie potrzeby nasze lokalne społeczeństwo...
#4 fizyczny 2020-04-02 16:48
Smutna wiadomość :sad: . Ale trzeba zrozumieć podjętą decyzję. Teraz są ważniejsze sprawy w Słubicach i w naszyn kraju. Do spotkania pod sceną latem 2021 roku i Dużo Zdrówka :-) .
#5 cinek88 2020-04-03 13:01
Wydaje się że albo wszyscy będziemy musieli przechorować albo obecny stan doprowadzi nas do ruiny... Nie wiem co lepsze to jak wybór między dżumą a cholerą. ps. ciekawą drogę wybrali Szwedzi, życie toczy się tam dalej normalnie, otwarte szkoły, bary i restauracje. Skoncentrowali się na ochronie zagrożonych grup, domy starców i szpitale.
Polecam! www.youtube.com/watch?v=hVM9gaf40EM&app=desktop

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.