Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Rzepin odwołuje zaplanowane imprezy: majowy Festyn Rodzinny, zawody Zachodniej Ligi MTB i lipcowe Dni Puszczy Rzepińskiej. Jak wyjaśnia burmistrz Sławomir Dudzis, gminne pieniądze - zamiast na imprezy - będą skierowane na walkę z koronawirusem oraz gospodarczymi skutkami epidemii. 

Urząd Rzepin

W najbliższych miesiącach w Rzepinie nie będzie hucznych imprez. Władze podjęły decyzję o odwołaniu kilku ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeń: Festynu Rodzinnego, który miał odbyć się 3 maja, Zachodniej Ligi MTB z 31 maja i Dni Puszczy Rzepińskiej zaplanowanych na 4 lipca.

W trosce o mieszkańców

Powodem jest aktualna sytuacja epidemiczną oraz spodziewany szczyt zachorowań. - W trosce o państwa zdrowie i bezpieczeństwo – nie będziemy ryzykować organizacji tak dużych wydarzeń w czasie, gdy nie mamy pewności jak rozwinie się tak wyjątkowo trudna sytuacja – tłumaczy burmistrz Sławomir Dudzis.

Priorytetem walka z koronawirusem

Podkreśla, że najbliższe miesiące będą wielkim wyzwaniem – również, jeśli chodzi o stan, w jakim znajdzie się lokalna przedsiębiorczość. Dlatego środki gminne, zamiast na imprezy, mają zostać skierowane na walkę z koronawirusem i z gospodarczymi skutkami epidemii.

- W miarę możliwości będziemy wspierać aktywność gospodarczą naszego regionu, a jak tylko pozwoli na to sytuacja, to również jak najszybszy powrót do społecznego i kulturalnego życia naszej gminy – deklaruje S. Dudzis.

Zachęca także mieszkańców do tego, by nie wychodzili bez potrzeby z domów. - Liczę na państwa zrozumienie i solidarność oraz apeluję kolejny raz – zostańcie w domach! – podkreśla burmistrz.

Co w innych gminach?

Czy uważacie, że duże miejskie imprezy powinny zostać odwołane również w innych miastach? Co np. z Miejskim Świętem Hanzy w Słubicach albo Dniami Cybinki? Włodarzom gmin z terenu powiatu słubickiego zadaliśmy to pytanie. Czekamy na odpowiedź.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.