Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jesteście ciekawi, jak wyglądają zagraniczne misje wojskowe „od kuchni”? W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach opowie o nich pułkownik Grzegorz Kaliciak, autor książek: „Afganistan. Odpowiedzieć ogniem”, „Bałkany. Raport z polskiej misji” i Karbala. Raport z obrony City Hall”.

kaliciak afgan

Grzegorz Kaliciak to kolejny autor, który odwiedzi słubicką bibliotekę, by w jej gościnnych murach spotkać się z czytelnikami.

Kim jest G. Kaliciak? To absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. W kwietniu 2004 na stanowisku dowódcy kompanii rozpoznawczej dowodził obroną ratusza w Karbali podczas II wojny w Zatoce Perskiej. W latach 2010-2011 w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie służył jako zastępca dowódcy Zgrupowania Bojowego BRAVO. W 2018 roku objął stanowisko dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Krzyża Wojskowego za męstwo w akcji bojowej.

Podczas spotkania autorskiego w słubickiej bibliotece zaprezentuje m.in. fotografie przedstawiające jego udział w misjach wojskowych, opowiadające o życiu w bazie. Będzie można również kupić jego książki i otrzymać na nich autograf.

Wstęp jest wolny. Grupy zorganizowane powinny zgłosić się wcześniej i zarezerwować miejsca (tel. 95 758 23 72).

Termin: 18.11.2019, godz. 16. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach.

Komentarze   

#1 korale 2019-11-11 17:40
Karbala b. dobry film. Polecam.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.