Od 20 maja wprowadzone nowe przepisy dla użytkowników elektrycznych hulajnóg, deskorolek czy tzw. urządzeń samobalansujących. Zasady regulują m.in. to, gdzie i w jaki sposób wolno korzystać z tych pojazdów.

23 maja w parafii pw. Ducha Świętego odbędą się uroczystości odpustowe. Jednym z punktów programu będzie specjalne nabożeństwo w intencji Słubic.
Stworzyliśmy dla Ciebie miejsce inne niż wszystkie. Miejsce, w którym pasja i wieloletnie doświadczenie spotkały się, byś w niepowtarzalnym klimacie zadbał o to, co najcenniejsze: swoje zdrowie i dobre samopoczucie.
Parafia pw. Ducha Świętego w Słubicach była gospodarzem uroczystości pt. "Dziedzictwo, któremu na imię Polska". Biskup Tadeusz Lityński poświęcił rzeźbę Jana Pawła II, a do Panteonu Pamięci Żołnierza Polskiego złożono ziemię z mogiły gen. Władysława Andersa.
Już po raz trzeci Collegium Polonicum zaprasza kandydatów na studia na wirtualne spotkanie informacyjne. W trakcie spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o kierunkach studiów, procesie rekrutacji czy warunkach studiowania.
Mieszkacie w Kunowicach lub okolicy i macie czasem ochotę na pizzę? Niestety, na zamówienia ze Słubic trzeba długo czekać. Od maja jest na to rozwiązanie – pizzeria Kunowice, która działa w motelu Płomyk.
Wracamy do tematu budowy sali gimnastycznej dla Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach. 19 maja starosta słubicki Leszek Bajon podpisał umowę, na mocy której z samorządu woj. lubuskiego trafi na ten cel 1 mln zł.
Proste rozwiązania często są najlepsze i dowodem tego są właśnie pompy ciepła. Pozyskując ciepło z natury: wody, gruntu, również z powietrza, zapewniają w domu ciepło i wodę o odpowiedniej temperaturze.
Ile dobrego można zrobić za 6 tys. zł? Trwa nabór wniosków w kolejnej edycji programu grantowego Działaj Lokalnie. O dotacje mogą starać się organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają pomysł na to, jak budować dobro wspólne.
Nowa inwestycja w Kunowicach – wiadomość tej treści obiegła dzisiaj słubicki internet. Postanowiliśmy sprawdzić te doniesienia. O wyjaśnienie poprosiliśmy wiceburmistrzynię Słubic Adrianę Dydynę-Marycką.
Więcej…