Ruszyła jubileuszowa 20. Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana w całej Polsce przez Bank Żywności. Słubice nie po raz pierwszy włączają się do tej akcji. Przekazanie produktów jest możliwe w kilku marketach. Akcja potrwa od 25 do 27 listopada.
Blisko 16 kilogramów różnego rodzaju narkotyków ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej. Zakazane substancje znajdowały się we wjeżdżającym do Polski Mercedesie. W związku ze sprawą dwie osoby zostały aresztowane.
Dobiegł końca pierwszy etap rozbudowy słubickiej „Dwójki”. Jak podaje Urząd Miejski w Słubicach, już w kolejnym miesiącu uczniowie będą mogli korzystać z nowo oddanego budynku. Znalazło się w nim miejsce m.in. na kolorowe szafki dla dzieci.
Słubicka policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o okradzenie zacumowanej na Odrze barki. Ich łupem padły przedmioty warte blisko 15 tys. złotych. Złodzieje mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.
22 listopada uczniowie szkół średnich z całego powiatu wzięli udział w spotkaniu na temat cukrzycy zorganizowanym przez słubicki oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Młodzież wzięła udział w quizie, a wszyscy uczestnicy mogli zbadać sobie poziom cukru.
Dziś świętujemy kolejną ważną dla nas rocznicę. Portalowi Słubice24 stuknęło... równo 10 lat! Ten mały jubileusz zbiegł się z inną ważną liczbą - kilka dni temu nasz profil na Facebooku zanotował rekordowe 10 tys. polubień - to najwięcej, jeśli chodzi o Słubice.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed mającymi wystąpić w ciągu najbliższej nocy zamgleniami. Jak podają synoptycy, silna mgła obejmie znaczny obszar województwa, w tym także rejon Słubic.
Ostatni tydzień był wyjątkowo udany dla lubuskich pograniczników i celników. Mundurowi parokrotnie ujawniali transporty nielegalnych papierosów o łącznej wartości kilkuset tysięcy złotych.
Instytut Diagnostyki Medycznej Oderland z Frankfurtu to akredytowane i największe laboratorium medyczne we wschodniej Brandenburgii. Od 23 listopada na klientów czeka promocyjna oferta badań. Dla jeszcze większej wygody punkt pobrań ulokowano w Słubicach.
21 listopada późnym popołudniem doszło do kolizji na skrzyżowaniu przy "Samochodówce". Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Nie wiadomo jednak kto zawinił, bo obaj kierujący twierdzą, że jechali na zielonym świetle.
Więcej…