Zapraszamy na kolejne wydanie programu pt. "Rozmowa z..." realizowanego wspólnie przez telewizję HTS oraz portal Słubice24. Tym razem naszym gościem był Krzysztof Murdza, pomysłodawca i dyrektor sportowy zawodów rowerowych VERUS AOK Maraton MTB Słubice.
Kolejni piraci drogowi wpadli w ręce słubickiej drogówki. Tym razem mundurowi prowadzili kontrolę w Cybince. Aż trzem kierowcom fotoradar zmierzył prędkość o ponad 50km/h większą niż dopuszczalna.
W związku ze zmianami jakie nastąpią od 1 lutego w gospodarce komunalnej gminy Słubice, od Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy prośbę o opublikowanie komunikatu do mieszkańców w sprawie pojemników na odpady. Zachęcamy do zapoznania się.
Po raz kolejny Słubice odwiedzi mammobus. Na badanie piersi mogą zgłaszać się wszystkie chętne kobiety. Dla pań w wieku od 50 do 69 lat usługa będzie wykonana bezpłatnie.
26 stycznia obchodzone jest jako Światowy Dzień Celnictwa. Mimo, iż polscy celnicy mają swoje święto również we wrześniu, z okazji światowych obchodów Izba Celna w Rzepinie postanowiła podsumować poprzedni rok. Czy był udany?
Za nami kolejna, czwarta już odsłona kolędowych spotkań w Kunowicach. W niedzielny wieczór w kościele św. Wincentego a'Paulo zebrali się artyści i parafianie, aby wspólnie modlić się i śpiewać. Imprezę mieliśmy przyjemnośc obserwować z redakcyjnym obiektywem.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Golicach uroczyście obchodzili święto swoich babć i dziadków. Wspólnie spędzony czas pozytywnie wpłynął na pielęgnowanie kontaktu między najmłodszym a najstarszym pokoleniem.
30 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w pięciu województwach, również w Lubuskiem. Słubiccy policjanci regularnie kontrolują autobusy, którymi najmłodsi wyjeżdżają na wypoczynek. Kontroli podlega również stan trzeźwości kierowców autokarów.
Rzepińscy celnicy podsumowali szeroko zakrojoną akcję wymierzoną w nielegalny obrót paliwami. Ich działania zapobiegły wprowadzeniu do krajowego obrotu 1 mln litrów oleju. Straty podatkowe oszacowano na 2 mln złotych.
21 stycznia swoją imprezę studniówkową mieli uczniowie Zespołu Szkół Licealnych ze Słubic oraz Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą. Razem z naszym redakcyjnym obiektywem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Więcej…