Kajakarze – aktywiści jak co roku na wiosnę mają ręce pełne roboty. Kwiecień to dla nich tradycyjnie miesiąc, kiedy sprzątają śmieci na wodnym szlaku. Każdy może wziąć udział w porządkach, a dodatkowo spędzić czas na świeżym powietrzu.
Za nami cykl "Dni Aktywnego Seniora" organizowany przez Powiat Słubicki w ramach projektu zdrowotnego. W słubickim SMOK-u dużo się działo. Seniorzy ćwiczyli, tańczyli, a także wspólnie gotowali. Był czas na aktywizację i integrację.
Już po raz siódmy Słubice i Frankfurt połączą się we wspólnych obchodach Dnia Europy. Mieszkańcy naszego regionu będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach związanych z tematyką europejską. Co ciekawego przygotowano w tym roku?
22 kwietnia Powiat Słubicki organizuje Piknik Prozdrowotny, który będzie podsumowaniem projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Na piknik zapraszamy całe rodziny!
Jutro w SMOK-u ostatnia odsłona Dni Aktywnego Seniora. Dla wszystkich chętnych osób przygotowano ćwiczenia relaksacyjne i wzmacniające kręgosłup, zumbę, latynoamerykańskie tańce, zajęcia rytmiczne, muzyczne oraz dietetyczno-kulinarne. Na koniec przysmaki zdrowej kuchni oraz wspólny seans w kinie.
Społeczna Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Słubicach zaprasza do nauki w roku szkolnym 2017/2018. Rekrutacja trwa, są jeszcze wolne miejsca. 25 kwietnia odbędzie się dzień otwarty.
Rzeka Odra od samego początku determinuje rozwój Słubic. To nie tylko ważny szlak komunikacyjny, ale także miejsce do rozwoju rekreacji i turystki. Ostatnie lata przyniosły poprawę w tym względzie, ale nadal jest wiele do zrobienia. Jednym z kolejnych kroków ma być powstanie mariny z prawdziwego zdarzenia.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie skierowane jest głównie do seniorów, ale inni chętni mieszkańcy Słubic też mogą wziąć w nim udział.
Po kapryśnej pogodzie w Wielkanoc, czeka nas kolejne pogodowa niespodzianka. Zamiast tak wyczekiwanego wiosennego ciepła, w nocy w Słubicach pojawi się przymrozek. Tak przynajmniej przewidują synoptycy.
Wielkanoc to to czas odpoczynku. Część z nas spędza go w domu, cześć wybiera się w podróż. Są i tacy, którzy pracują, byśmy mogli jechać bezpiecznie. I tym razem policjanci słubickiej drogówki mieli pełne ręce roboty. Jaki jest bilans świątecznych dni?
Więcej…