Kliknij przycisk i otwórz MENU >>


Starosta słubicki Marcin Jabłoński przyznaje, że już poprzedni zarząd powiatu i rada wyrazili wolę sprzedaży obiektu. Wówczas nie było zainteresowania jego kupnem. Do pomysłu powrócono więc w ostatnich miesiącach. Na razie ogłoszono przetarg na sprzedaż terenu przy przychodni i zlecono wycenę nieruchomości w samym obiekcie.
- Można sprzedać nieruchomość tak, żeby zabezpieczone zostały interesy dzierżawców i powiatu. Wszystko musi być jednak oparte o przepisy ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami – podkreśla starosta Marcin Jabłoński.
Sami dzierżawcy zaproponowali więc, by przychodnię przekazać gminie lub po prostu sprzedać dzierżawcom na preferencyjnych warunkach.
Gmina mogłaby przejąć od starostwa budynek przychodni, ale jak mówi burmistrz Ryszard Bodziacki wszystko zależy od ceny tej nieruchomości i atmosfery, jaka będzie panowała wokół jej sprzedaży, decyzję musieliby podjąć jednak radni gminy.
Pomysł sprzedaży przychodni nie podoba się pacjentom, kilkuset z nich opowiedziało się przeciwko takiej decyzji i podpisało się na specjalnych listach, które wyłożone zostały w przychodni."

źródło:

Autor tekstu: Monika Iłowska-Walkowiak - Radio Zachód
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.