Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W odpowiedzi na list wojewody Władysława Dajczaka, który opublikowaliśmy wczoraj, zarząd powiatu słubickiego wystosował na piśmie swoje stanowisko. Przedstawia w nim odmienną od wojewody interpretację prawną obecnej sytuacji w powiecie słubickim.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. Poniżej skan oryginalnego dokumentu.

zarzad odpowiada
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 victory79 2016-04-30 10:35
Panowie a tak krzyczeliscie, że to Łuczyński kurczowo trzyma się stołka i nie chce ustąpić a sami co robicie, żenada,. Dobra zmiana już to gdzieś słyszałem. Panowie nie naruszajcie demokracji. Widać , że powiat słubicki ma jakieś dziwne przyciaganie ludzi bez honoru. Wszystko co tutaj się wyprawia zarówno wc,wanien jak i teraz jest ze szkodą dla powiatu i mieszkańców, skończcie ten kabaret trochę powagi.
#2 Wioleta Stasiak 2016-05-02 11:00
To co się dzieje to totalna kpina. No cóż ale każdy ciągnie do korytka. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę.
#3 jkn51 2016-05-02 12:34
A Rada Powiatu i jej przewodniczący mają jeszcze jakiś głos czy już nie ???? Bo to ich uchwały uchylił wojewoda!! Prawda ??? Czy mają już siedzieć cicho i potakiwać bo w końcu deal został dokonany i teraz trzeba odcierpieć ?
#4 asystentka prezesa 2016-05-02 13:39
Co oni z tymi opiniami prawnymi?
Skąd oni wytrzasnęli (i za Ile) prawników, którzy nie rozumieją art.80 ustawy o samorządzie powiatowym?
Decyzja wojewody jest natychmiast wykonalna. Każdy student prawa to wie.
Poza tym czy autorzy tego pisma naprawdę uważają, że wojewoda i minister spraw wewnętrznych przejmą się opiniami jakiegoś prawnika. Taka pisanina to raczej objaw desperacji.
#5 Paprotnik 2016-05-02 15:35
Prawda jest taka, że wojewoda jest przedstawicielem PiS-u. Nie byłby pisiorem gdyby nie skorzystał z okazji dołożenia PO w naszym powiecie. Jego decyzja nie niesie nic dobrego dla mieszkańców. Może wyłącznie spowodować zamieszanie. Pan Łuczyński musi zrozumieć, że nawet kiedy wróci na stanowisko, to straci je już za kilka tygodni. Stracił większość potrzebną do rządzenia i nic nie jest w stanie zrobić. Teraz walczy tylko o kasę dla siebie i możliwość zemsty.
#6 mak002 2016-05-02 16:37
W powiecie teraz chodzi jedynie o pokazanie wyższości kto nad kim, wojewoda wystawił decyzje jak najbardziej zgodną z prawem i nic tu pisanie o zemście czy jakiejkolwiek docince PiS - PO czy PO-PIS. Jednym słowem pana APPLE i pana Kormoran czas sie skończył! Najpiękniejsze jest to ze Ci co sie sprzedali sa świadomi tego jak nisko upadli!!!! Bon voyage wszystkim sprzedanym bardziej lub mniej!
#7 Paprotnik 2016-05-02 22:49
Każda decyzja byłaby zgodna z prawem. Bo miał prawo ja wydać. Czy rzeczywiście miał rację wypowie się sąd. Dla dobra mieszkańców mógł wydać decyzję, która byłaby bardziej korzystna dla mieszkańców. Rządzi do wyroku sądu ten, który ma zdecydowaną większość w radzie. Suweren (w tym przypadku mieszkańcy powiatu) tak postanowił wybierając radnych powiatowych. To,że starostą jest Pan Jabłoński jest odzwierciedleniem większości mieszkańców, która poszła do wyborów.
#8 clasic 2016-05-03 00:01
Mój dziadek mawiał - "Wart Pac pałaca , a pałac Paca " :-) Są tak samo warci jak PO i PiS i całe polityczne tałatajstwo z ostatnich ,, cholera... juz 27 lat !!
#9 alfa 2016-05-03 07:25
Zastanawia mnie dlaczego wojewoda zwlekał z wydaniem decyzji blisko miesiąc, a teraz wymaga natychmiastowej wykonalności. Przyczynia się to tylko do chaosu. Skoro upłynęło już tyle czasu i nie było pośpiechu ze strony województwa,, to chyba rozsądniej jest teraz spokojnie poczekać na wyrok sądu. Przecież obecna sytuacja staje się paranoją - co będzie jak sąd wyda decyzję inną niż wojewoda - znowu zmiana?
#10 Paprotnik 2016-05-03 10:48
Może "dopiero się uczy" ;)
#11 Jarosław Grudzień 2016-05-03 10:57
Jak co będzie.? Zdaje się, że w czerwcu będzie możliwe odwołanie Łuczyńskiego bez przeszkód. Zbierze się Rada i odwoła go już skutecznie. Pan Łuczyński ustawi się w kolejce po zaległą kilkumiesięczną pensję za "nicnierobienie" ( ale chciał :) )
#12 asystentka prezesa 2016-05-03 15:59
Radni są zmieni jak chorągiewki. MJ to wie. Gdyby był pewny ich poparcia w czerwcu to nie pilnowałby gabinetu już teraz, bo i na co mu te przepychanki. Radni wiedzą, że wyborem MJ na starostę stracili i to bardzo. MJ jest przecież na mieście tak popularny i lubiany :lol:. Pierwsze decyzje, jak choćby Bycka w szpitalu to też strzał w kolano.
Drugi raz może się nie powtórzyć.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.