Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach świętuje w tym roku 70 lat swojego istnienia. W szkolnych murach na jubileuszowej imprezie spotkali się pracownicy oświaty, absolwenci oraz dawni i obecni nauczyciele. Była okazja do wspomnień oraz prezentacji bogatej historii szkoły.

SP1 - 70 lat

Uroczystość odbyła się 11 grudnia. Jak przystało na tak zacną rocznicę, przygotowano na ten dzień okazały program artystyczny.

Wszystko rozpoczęło się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu. Potem zgromadzeni gości wysłuchali prezentacji o szkole, były szkolne piosenki oraz występy polsko-niemieckiego chóru Singing all together pod dyrekcją dyrektor SP1 Magdaleny Iłowskiej.

Świetnym pomysłem okazał się panel dyskusyjny, gdzie trzy absolwentki: Anna Panek - Kusz, Alina Falińska, Teresa Jabłońska, reprezentujące zupełnie różne pokolenia, opowiadały o czasach spędzonych w szkolnej ławie.

W dalszej części programu artystycznego popis dali obecni uczniowie SP1. Szczególnie w pamięć zapadł koncert w wykonaniu Maciej Smoląga, który zagrał na pianinie utwory Jana Sebastiana Bacha i Fryderyka Chopina. Okazały był także występ polsko-niemieckiej orkiestry "Fanfary Europy" prowadzonej przez Hansa - Joerga Laurischa.

Sp1 Słubice - 70 lat

Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia i podziękowania. A potem to, na co wszyscy czekali: rozmowy, wspomnienia i oczywiście zwiedzanie szkolnych murów. Wielu absolwentów, szczególnie tych, którzy przyjechali spoza Słubic, nie mogło uwierzyć jak zmieniła się ich dawna szkoła.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotograficzna, którą przygotowali Anna Panek-Kusz i Tomasz Fedyszyn. Ta z kolei przyciągnęła uwagę młodego pokolenia, a szczególnie czarno-białe zdjęcia z powojennych lat.

Nie mogło oczywiście zabraknąć kronik szkolnych, które skrupulatnie prowadzone były zapisem klasowych i szkolnych historii. Udostępnienie ich ze szkolnego archiwum było strzałem w dziesiątkę. Wiele osób z wypiekami na twarzy kartkowało przepastne księgi w poszukiwaniu śladów swojej aktywności.

Sp1 - 70 lat

Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Tych, którzy tego dnia nie mogli być na uroczystości, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Annę Panek-Kusz. Zapraszamy także do obejrzenia galerii prezentującej archiwalne fotki pokazujące jak szkoła rozwijała się i zmieniała przez 70 lat swojej historii.

Fotorelacja z uroczystości
70 lat SP1 (fotki archiwalne)

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.