Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od 6 lutego mieszkańcy Słubic ponownie będą mogli korzystać z bezpośrednich pociągów REGIOekspres z Poznania do Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Połączenia te będą miały charakter weekendowy.

O przywróceniu połączenia poinformował naszą redakcję rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych, Michał Stilger.

Nowe połączenie uruchamiają wspólnie właśnie Przewozy Regionalne oraz niemiecki przewoźnik DB Regio. Będą to kursy weekendowe, gdyż wg polskiego przewoźnika to właśnie w piątki, soboty i niedziele pociągami do i z Frankfurtu podróżowało najwięcej pasażerów.

Reaktywacja tych pociągów z pewnością ucieszy nie tylko osoby pracujące w Niemczech i turystów, ale również studentów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina z Frankfurtu i Słubic.

szynobus slubice
Szynobus kursujący na trasie Poznań - Słubice (fot. Stadler Rail)

Podróżujący za granicę mieszkańcy Słubic będą więc mogli korzystać łącznie z czterech bezpośrednich pociągów: dwóch REGIOekspresów z Poznania (od 6 lutego) i dwóch kursujących już obecnie pociągów REGIO z Zielonej Góry. Podobnie jak wcześniej na trasie Poznań Główny – Frankfurt(Oder) trasę będą obsługiwać nowoczesne szynobusy DB Regio.

Zobacz szczegółowy rozkład jazdy 

Rzecznik spółki poinformował także, że wspólnie z samorządami województw wielkopolskiego i lubuskiego czynione są starania o wypracowanie sposobu finansowania pociągów łączących Wielkopolskę z Brandenburgią.

Obecnie słubiczanie podróżujący do Frankfurtu mogą skorzystać z promocji Bilet graniczny Polska – Niemcy, a pasażerowie udający się dalej, np. do Berlina, z biletów w taryfie Związku Transportowego Berlin – Brandenburgia (VBB), które ważne są już od Rzepina.

Z kolei mieszkańcy Poznania podróżujący do Berlina mogą skorzystać z biletów Berlin – Poznań Regio Specjal. Do Frankfurtu nad Odrą można podróżować także na podstawie wybranych biletów krajowych: REGIOkarnetu i Biletu turystycznego. Dodatkowo w pociągach RE na odcinku Poznań Główny – Zbąszynek honorowane będą jednorazowe i okresowe bilety na pociągi REGIO.

Więcej informacji na temat możliwości tańszego podróżowania do Niemiec znajduje się na stronie www.przewozyregionalne.pl

Komentarze   

#1 STEFIX 2015-01-28 13:13
Ciekawe za jaki czas znowu zlikwidują? troche wkurza ta zabawa PKP w żonglowanie połączeniami
#2 kaczka 2015-01-29 11:14
Jak jeszcze władze miasta odblokują parking przy dworcu w Słubicach to będzie super, a i straż miejska będzie mogła wykorzystać blokady na koła. Wystarczy postawić znak zakaz parkowania pow. 30 min.
#3 irka 2015-01-30 13:37
A kiedy na pkp w Słubicach będzie jeździł autobus miejski????
#4 kebab z bekonem 2015-01-30 14:17
jak sie zmieni burmistrxz, ten od 5 lat nie dostrzega problemu
#5 Olala 2015-01-30 14:44
Pan B. nie jeździ PKP.
Jak mu dziecko podrośnie i zacznie jeździć na studia, to będzie i autobus.
Jak zacznie trenować biegi, znajdą się pieniądze na latarnie i monitoring niebezpiecznych miejsc.
A jak będzie leń, to kurde... Trzymajmy kciuki za to dziecko!
#6 kaczka 2015-01-30 17:21
Aby tylko nie interesowało się pilotażem, bo wybuduje nam lotnisko :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.