Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rok szkolny właśnie się rozpoczął, ale nasza redakcja otrzymała kolejną wakacyjną relację od grupy wypoczywającej młodzieży. Tym razem swoimi przeżyciami z czytelnikami portalu Słubice24 postanowili podzielić się uczestnicy koloni pn. "Wakacje z Bogiem".  Poniżej relacja.

W dniach 10 – 21 lipca dzieci i młodzież maryjna oraz przyjaciele stowarzyszenia działającego przy Kościele pw. NMP Królowej Polski w Słubicach uczestniczyli w kolonii pn. „Wakacje z Bogiem”.  Wypoczywaliśmy w Miejscu Piastowym w Bieszczadach. Kolonia została zorganizowana przez siostrę Krystynę Koszut i mogła dojść do skutku dzięki dużej pomocy ze strony rodziców,  księdza proboszcza,  indywidualnych sponsorów, a także przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Słubicach. 

Atrakcyjność  miejsca wypoczynku stała się okazją do większej wrażliwości na piękno przyrody i realizacji wielu form aktywnego wypoczynku. Uczestnicy kolonii korzystali z różnych atrakcji: wycieczki do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum  błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza,  Sanktuarium św. Michała Archanioła. Byliśmy w pięknym Ogrodzie Biblijnym, podziwialiśmy miniatury Kościołów Świata i byliśmy w największym w Polsce Skansenie w Sanoku.

Spacerom po pięknej okolicy nie było końca... Solina przywitała nas pięknym słońcem, ale szybko przekonaliśmy się, że pogoda jest nieprzewidywalna, bo zostaliśmy uraczeni burzą. Niezwykłe widoki mogliśmy podziwiać na Pętli Bieszczadzkiej, gdzie odczuliśmy obecność słynnych bieszczadzkich aniołów.

Dzieci integrowały się podczas wycieczek po najbliższej i dalszej okolicy, wspólnych zabawach. Uczyły się, że można wypoczywać aktywnie i nie trwonić czasu na spędzaniu długich godzin przed telewizorem, przy grach komputerowych, czy też na przebywaniu w nieodpowiednim dla ich wieku towarzystwie. Uczestnicy kolonii mieli wiele okazji, by rozwijać swoje umiejętności taneczne, muzyczne, sportowe, plastyczne i teatralne. 

Zadbaliśmy o pogodne wieczorki, dyskoteki oraz aktywność ruchową. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na boisku sportowym, a także warsztaty cyrkowe, w tym żonglerka różnymi dostępnymi rekwizytami (diabolo, piłeczki, flowerstick, chusty, poi).  Energię mogliśmy  kilkakrotnie spożytkować na basenie w Krośnie.

Kadra pedagogiczna i wolontariusze kształtowali u swoich podopiecznych umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej, pozytywnego nastawienia do życia i rodziny. Istotnym elementem wypoczynku były zajęcia o charakterze profilaktycznym dotyczące uwrażliwienia dzieci na skutki niewłaściwych zachowań i podejmowania działań niezgodnych z nauką Kościoła.

Formacja duchowa uczestników, za którą odpowiadał ksiądz Sławomir Czuj i siostra Krystyna, polegała przede wszystkim na kształtowaniu pozytywnych wartości. Realizowała się w codziennych mszach św. oraz indywidualnych i grupowych rozmowach, rozważaniach Pisma Świętego, wspólnym śpiewie i grach na instrumentach.

Organizatorzy kolonii mają nadzieję, że pobyt na "Wakacjach z Bogiem" w Miejscu Piastowym dostarczył dzieciom wiele pozytywnych przeżyć i pozostanie na zawsze w ich pamięci. Z całego serca dziękujemy Urzędowi Miasta i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu i realizacji naszych marzeń.

Stowarzyszenie Dzieci  i Młodzieży Maryi

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.