Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
4 września odbędą się oficjalne uroczystości podsumowujące 10 lat działalności stowarzyszenia "My Life – erzählte Zeitgeschichte". To polsko-niemiecka organizacja, która zbiera i archiwizuje biografie mieszkańców regionu Frankfurtu nad Odrą i Słubic.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 16:00. Otworzy ją szef  stowarzyszenia dr Krzysztof Wojciechowski wspólnie z burmistrzami obu miast. Następnie odbędzie się krótka prezentacja przedstawiająca działalność organizacji, a o godz. 16:50 okolicznościowy wykład wygłosi prof. Alexander von Plato z Uniwersytetu w Hagen. Na koniec przewidziano bankiet przy muzyce. Całe wydarzenie będzie symultanicznie tłumaczone na język polski i niemiecki.  Wstęp wolny.

Przed główną uroczystością organizatorzy zapraszają także na "drzwi otwarte" Archiwum Ludzkich Losów (na parterze biblioteki Collegium Polonicum), gdzie będzie można zobaczyć efekty wieloletnie działalności stowarzyszenia.

my life slubice
fot. Adam Czerneńko / Stowarzyszenie My Life

"My Life" jest działającym społecznie, polsko-niemieckim stowarzyszeniem, które zbiera i archiwizuje biografie mieszkańców regionu Frankfurtu nad Odrą i Słubic. Znane jest ono z "Popołudnia z biografią" organizowanego w Bibliotece Miejskiej i Regionalnej we Frankfurcie nad Odrą, wielu publikacji i projektów. Współtworzone przez stowarzyszenie Archiwum Losów Ludzkich liczy obecnie około 1000 biografii.

Jak podkreślają członkowie "My Life", fundamentem ich działania jest umiejętność wzajemnego słuchania i opowiadania, jak również zrozumienie i szacunek dla innych. Chcą budować porozumienie pomiędzy pokoleniami i narodami, szczególnie w kontekście stosunków polsko-niemieckich.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.