Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych ze Słubic, Diana Gładka, otrzymała nagrodę w wojewódzkim konkursie plastycznym "Rodzina wolna od przemocy".  Konkurs był organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z fundacją "Contra Crimen".

Rodzina wolna od przemocy - wyróżnienie dla słubiczanki

Konkurs jest jedną z form realizacji rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej". Aby wręczyć Dianie nagrodę policjanci z wojewódzkiej komendy przyjechali specjalnie aż do Słubic. Warto wspomnieć, że wszystko zaczęło się od ogłoszenia szkolnego etapu konkursu. Do opiekunki konkursu p. Anny Balickiej napłynęły prace, z których wybrano trzy. Były to prace Angeliki Szukiełowicz, Marzeny Mielcarek oraz Diany Gładkiej. Prace te reprezentowały naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu.

Rodzina wolna od przemocy - wyróżnienie dla słubiczanki

Parę dni później w Gorzowie zorganizowano specjalną konferencji, w czasie której odbyła się prezentacja przedsięwzięć podejmowanych przez instytucje rządowe, samorządowe i organizacje pozarządowe na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie. Podczas konferencji odbyła się również wystawa prac plastycznych, wykonanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach wspomnianego konkursu (można tam było zobaczyć także plakat wykonany przez słubiczankę). Patronem konferencji była Helena Hatka - Wojewoda Lubuski.

[info: ZSER Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.