Kliknij przycisk i otwórz MENU >>


Dzieci i młodzież Ośrodka bardzo chętnie włączyły się w tę kampanię. Planowanych jest wiele przedsięwzięć. Na lekcjach wychowawczych uczniowie zapoznają się z sytuacją dzieci w DR Kongo, poznają prawa dziecka, które nie są tam respektowane.

Od dnia 08.12. do 12.12.2008 roku w Collegium Polonicum w Słubicach odbywa się wystawa prac uczniów Ośrodka pt. "Z czego ja mogę zrezygnować. Co mogę dać innym?". Wystawa składa się z kilkunastu prac własnoręcznie wykonanych przez uczniów różnymi technikami. W ten sposób uczniowie mogą zwrócić uwagę innych na fakt, iż człowiek posiada wiele rzeczy, bez których może się obejść w życiu.

Wystawie towarzyszył Kiermasz ozdób i wypieków świątecznych. W dniu 10.12 uczniowie Ośrodka sprzedawali własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne, figurki okolicznościowe oraz pierniki. Zarobione pieniądze zostaną przekazane na konto UNICEF.

Kolejnym punktem akcji jest spotkanie z panią Dorotą Łajło, znaną w naszym regionie podróżniczką i fotografem. Zgodziła się ona podzielić z nami swoim doświadczeniem zdobytym w trakcie wielu podróży po Afryce. Spotkanie to odbędzie się 17.12. o godzinie 12.00 w małej auli Collegium Polonicum. Jest to spotkanie otwarte, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem Afryki.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.