Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Klub żeglarski Pasat ze Słubic był organizatorem spotkania sylwestrowo-noworocznego, które odbyło się nad jeziorem Chycina niedaleko Międzyrzecza. Zapraszamy do przeczytania relacji przygotowanej przez Dorotę Rutkę, uczestniczkę spływu.

Dobra zabawa w sylwestrowy wieczór kojarzy się na ogół z balami lub domową imprezą w gronie znajomych i przyjaciół. Miłośnicy kajaków z Klubu Żeglarskiego Pasat w Słubicach postanowili jednak, że i w ten dzień nie rozstaną się z ulubioną formą spędzania czasu wolnego i także tego szczególnego, zimowego wieczoru nie zrezygnują z bliskiego kontaktu z przyrodą.

Jako miejsce spotkania wybrano leśne biwakowisko nad Jeziorem Chycina w okolicach Międzyrzecza, a do wspólnego pływania i świętowania zaproszono także zaprzyjaźnionych niemieckich kajakarzy.

W ciągu dnia najpierw postawiono namioty, a następnie wszyscy zgodnie wsiedli do kajaków, aby rozejrzeć się po okolicy i przy okazji nazbierać drewna na sylwestrowe ognisko. Pogoda sprzyjała. Temperatura nawet w nocy nie spadła poniżej 5˚C, a mimo to w wielu zakamarkach Jeziornej Strugi łączącej Jezioro Chycina z Zalewem Bledzewskim i tym samym z rzeką Obrą, kajakarze musieli pokonywać zamarznięte fragmenty trasy i bawić się w „lodołamaczy”, aby móc kontynuować spływ.


Po powrocie, przy miło trzaskającym ognisku i pod rozgwieżdżonym niebem grano na gitarze, śpiewano i rozmawiano po polsku, niemiecku i angielsku, próbowano niemieckiej zupy gulaszowej, polskiej sałatki, śledzika, piernika i tak w gronie ludzi połączonych wspólną pasją powitano Nowy 2013 Rok. 

[fot. klub żeglarski Pasat/ tekst: Dorota Rutka]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 iGo! 2013-01-11 22:16
Wspanialy splyw 2 grudnia. Wrazen, az za duzo. Bylo wspaniale. Pozniej 16, juz spokojniej ale w pieknej zimowej scenerii. I ognisko na koncu. I jakze piekne zakonczenie roku. Szanowni mieszkancy Slubic. Nudzicie sie? Nie macie pomyslu na likendy? Odrobina wysilku fizycznego nie zaszkodzi, dobra zabawa zawsze i to co najpiekniejsze: niezwykla ludzka solidarnosc . KZ Pasat Slubice zaprasza.
Juz w drugi likend dwie rzeki (bardzo blisko Slubic) przedzielone noclegiem "gdzies tam". Zapraszamy!

ps. chcemy w tym roku zorganizowac regaty smoczych lodzi w Slubicach. Dobrzy wioslarze mile widziani :)
#2 iGo! 2013-01-11 22:19
sprostowanie: w drugi likend lutego... przepraszam
#3 advena 2013-01-11 23:01
Fajnie się dzieje! I spływy zimowe - kto by pomyślał! :)
#4 yon 2013-01-12 11:20
Jak za dawnych, dobrych czasów - pozazdrościć! I to zimą ? Kto by pomyślał! :P BRAWO!!!
#5 asiaslubice 2013-01-12 21:55
Super sprawa. Proszę o jakieś namiary - w jaki sposób i gdzie można się zapisać?!
#6 iGo! 2013-01-12 22:30
nie trzeba sie zapisywac :) www.pasat.slubice.pl/

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.