Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podczas ostatniej sesji Rada Miejska w Słubicach przyznała gminne wyróżnienia kolejnym zasłużonym osobom. Tytuł "Honorowego Obywatela Słubic" otrzymała Weronika Sebastianowicz, a medal "Za zasługi dla Gminy Słubice" przyznano Henrykowi Rączkowskiemu.

Oba wyróżnienia zostały nadane w drodze specjalnej uchwały. Wcześniej wnioski o ich przyznanie, przedłożone przez burmistrza Słubic oraz stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna opiniowała specjalna kapituła.

Henryk Rączkowski

Henryk Rączkowski -  społecznik i wieloletni prezes Polsko - Niemieckiej Akademii Seniorów. Organizacja często określana jest mianem "mostu" porozumienia obu narodów - polskiego i niemieckiego. Akademia to przede wszystkim miejsce spotkań dla nieco starszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Seniorzy uczą się języka, poznają historię i kulturę swoich sąsiadów.

Weronika Sebastianowicz

Weronika Sebastianowicz – prezes Związku Żołnierzy AK na Białorusi. Bohaterka filmu dokumentalnego „Pani Weronika i jej chłopcy”, którego współtwórcą jest słubiczanin Mariusz Konopka. Kilkukrotnie gościła w Słubicach, spotykając się z przedstawicielami środowiska kombatanckich i młodzieżą ze słubickich szkół.

Komentarze   

#1 Michał 2012-12-18 16:08
Niesamowite i zaskakujące działanie radnych w końcu coś w Słubicach ruszyło. Teraz wykorzystać ten wiatr w żagle i do przodu!
#2 aneczka.fsl 2012-12-24 09:20
Pan Rączkowski też chyba byl zgloszony do honorowego obywatelstwa, ale cos stanelo na przeszkodzie...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.