Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego dzielnicowego województwa lubuskiego w roku 2011. Został nim aspirant Adam Tomaśko* z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Zwycięzca otrzymał statuetkę oraz tytuł "Lubuski Dzielnicowy roku 2011".

adam_tomasko
Do finałowego starcia przystąpiło 14 dzielnicowych wyłonionych wcześniej w eliminacjach powiatowych. Zaplanowano trzy konkurencje - test wiedzy, przyjęcie interesanta oraz analiza dokumentacji. Policjant ze słubickiej komendy okazał się bezkonkurencyjny. Nagrodę odebrał z rąk Macieja Szykuły – Wicemarszałka Województwa Lubuskiego oraz insp. Jarosława Sawickiego - Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Jak poinformowali organizatorzy głównymi celami turnieju było poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowych z terenu woj. lubuskiego oraz podnoszenie skuteczności ich działań w zakresie poprawy poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym, w szczególności w obszarze przemocy w rodzinie i alkoholizmu.
 
Turniej został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją "Contra Crimen" przy pomocy finansowej Województwa Lubuskiego.

adam_tomasko_2
*Asp. Adam Tomaśko w policji służy od  7 lat, w tym 3 lata na stanowisku dzielnicowego. Ma wykształcenie średnie oraz kurs specjalistyczny dzielnicowego ukończony w Szkole Policji w Słupsku. Po pracy lubi wędkować. Jest dzielnicowym na terenie wiejskim gminy Słubice.

[foto: KPP Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.