Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W czwartek, 9 czerwca, w Collegium Polonicum po raz jedenasty w historii uczelni odbędzie się uroczyste absolutorium. W tym roku mury szkoły opuści 289 studentów, z czego 53 osoby to absolwenci studiów niestacjonarnych (zaocznych).

O godzinie 10:30 pożegnani zostaną studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych prawa oraz politologii. O godzinie 12.30 absolwenci filologii polskiej jako obcej, fizyki, gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska. Organizatorzy zaplanowali wręczenie nagród za wyniki w nauce i działalność na rzecz uczelni wyróżniającym się studentom.

W uroczystości wezmą udział władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zaproszeni goście oraz rodzice studentów.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mistgras 2011-06-07 13:26
Jeśli chodziło im o czwartek to wtedy to będzie 9.06, a jeśli o 8 czerwca to będzie to wtedy środa.
#2 Redakcja Słubice24.pl 2011-06-07 13:33
Poprawione ;-)
#3 movado 2011-06-07 13:34
Nie wiem skąd ta pomyłka ale absolutorium odbędzie się w czwartek 9 czerwca, o godz 10.30 i 12.30
#4 mistgras 2011-06-07 15:50
Szybka reakcja xD To mi się podoba ;)
#5 ptr 2011-06-10 00:21
ha...co prawda autor zmienił treść artykułu ujmując w nawias wyraz "zaocznych", ale czemu usunął mój poprzedni komentarz?? czyżby było mu/jej wstyd za nierzetelność.....a chcąc już być w pełni rzetelnym powinien w nawiasie dopisać także "wieczorowe" bo i taką dawną formę studiów określa dziś tryb niestacjonarny
#6 Redakcja Słubice24.pl 2011-06-10 11:01
Źródło informacji:
www.cp.edu.pl/pl/public_relations/informacje_prasowe/2011/ip15/index.html

Sformułowanie użyte przez autorkę tekstu, która jest pracownikiem CP (i zakładamy, że wie co pisze), jest jak najbardziej prawidłowe. Oficjalnie używanym określeniem jest "niestacjonarne", ale powszechnie przez wszystkie uczelnie w Polsce (nawet w ofertach edukacyjnych umieszczanych w internecie i na ulotkach) stosuje się określenie "zaoczne" i użycie tej nazwy samodzielnie nie jest ani żadną nierzetelnością, ani błędem.

www.google.com/search?source=ig&hl=en&rlz=1G1GGLQ_PLPL417&q=studia+zaoczne&aq=f&aqi=g7g-v3&aql=&oq=

Naprawdę zamiast czepiać się na siłę warto np. zwrócić uwagę na własną pisownię. Zdania nie zaczynamy małą literą, a na jego końcu stawiamy kropkę. Tego uczą nie tylko na studiach (stacjonarnych lub niestacjonarnych), ale już w szkole podstawowej.

Więcej pozytywnego podejścia życzymy :-). Pozdrowienia!

PS. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do komentarzy i moderacji to zapoznaj się z regulaminem. Jeśli nadal je masz, to skontaktuj się e-mailowo z naszą redakcją. Komunikacja z nami w tej sprawie za pomocą komentarzy nie jest właściwym rozwiązaniem, tym bardziej że już się z Tobą kontaktowaliśmy (na e-maila podanego przy rejestracji) - niestety bez odpowiedzi.
#7 ptr 2011-06-12 11:34
cÓŻ REDAKCJA JAK WIDAĆ WCIĄŻ WRAŻLIWA NA KRYTYKĘ I OPINIE, NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO
Co do autorki tekstu źródłowego to doskonale znam jej kompetencje do wykonywania pracy na stanowisku, które zajmuje. Pani od PR CP od lat wyręcza się studentami i nie ma pojęcia na czym polega strategia promocji uniwersytetu, co więcej nie zawsze wie co pisze. Mam spore doświadczenie we współpracy z nią i zaręczam, że nie jest to tylko moje prywatne zdanie.
A odnośnie używania przez ośrodki akademickie określenia "zaoczne" lub "wieczorowe", mimo obowiązywania od 5 kat nowej nomenklatury to już inna kwestia, z której nie sposób wyleczyć środowisko akademickie, a co dopiero społeczeństwo.
Pozdrowienia dla Redakcji. Trochę dystansu Panie i Panowie ;-)
#8 Redakcja Słubice24.pl 2011-06-12 11:49
I wzajemnie 8) Pozdrawiamy również!
PS. Krytyka jest zawsze mile widziana, ale konstruktywna - bez zwykłego czepialstwa :-).

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.